11:52 2019 Kovo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1349
 • RUB72.9217
  Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, archyvinė nuotrauka.

  Pedagogai spręs, ar nutraukti dalyje šalies mokyklų vykstantį streiką

  © Flickr/ Lietuvos Respublikos Seimas / Dž. G. Barysaitė
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Mokytojų streikas Lietuvoje (30)
  29 0 0

  Streiką inicijavusios Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko Andriaus Navicko teigimu, tariantis dėl modelio korekcijų įvyko proveržis, tačiau ar to streikuojantiems mokytojams pakaks, bus sprendžiama suvažiavime

  VILNIUS, lapkričio 22 — Sputnik. Lietuvos mokytojų suvažiavime pedagogai spręs, ar nutraukti dalyje šalies mokyklų vykstantį streiką, rašo LRT.

  Tokių svarstymų mokytojai imasi trečiadienį profesinėms sąjungoms bei švietimo ir mokslo ministrei sutarus dėl to, kaip koreguoti jau įvestą etatinį apmokėjimą. Bent dalis mokytojų ketvirtadienį streikuoti turėtų 80-yje mokyklų.

  Klasė, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Кряжев

  Streiką inicijavusios Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko Andriaus Navicko teigimu, tariantis dėl modelio korekcijų įvyko proveržis, tačiau ar to streikuojantiems mokytojams pakaks, bus sprendžiama suvažiavime.

  Anksčiau jis tvirtino, kad įvesta etatinio apmokėjimo sistema yra neskaidri ir neteisinga.

  Pasak Švietimo profesinės sąjungos pirmininko Audriaus Jurgelevičiaus, skirtingų profsąjungų siūlymai iš esmės yra vienodi, o susitarta, kad didės pasiruošimo pamokoms valandų kiekis, bus nustatytas minimalus valandų skaičius vadovauti klasėms, taip pat, kad būtų aiškiau apibrėžti darbo nustatymo principai.

  Ministrės Jurgitos Petrauskienės teigimu, sutarti pakeitimai turėtų būti pateikti iki metų pabaigos.

  Neterminuotas mokytojų streikas prasidėjo lapkričio 12 dieną šešiose mokyklose. Šiuo metu prie mokytojų streiko prisijungė per 100 ugdymo įstaigų, nauji dalyviai jungiasi prie jų kiekvieną dieną. 

  Streikuojantieji teigia, kad rugsėjį įvesta etatinio mokytojų darbo apmokėjimo sistema yra neskaidri ir neteisinga, ministerija nepasirūpino pertvarkos įgyvendinimu — mokytojai visoje Lietuvoje už tą patį darbą uždirba skirtingai dėl galimybės subjektyviai interpretuoti tvarką.

  LŠDPS reikalauja nedelsiant atsisakyti absurdiškos darbo užmokesčio apskaičiavimo tvarkos ir įdiegti etatinį modelį, kuriame vienam etatui sudaryti būtų ne daugiau kaip 18 kontaktinių valandų ir 18 valandų skirta kitiems darbams. Taip pat – pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientus didinti 20 proc. bei mažinti vaikų skaičių klasėse.

  Švietimo ir mokslo ministrei Jurgitai Petrauskienei, dėl to, kad ji nesusitvarko su situacija švietimo srityje, įvedus etatinį mokytojų darbo apmokėjimo modelį, negeba bendrauti su mokytojų bendruomene, dėl ko vyksta mokytojų streikai, skelbiama interpeliacija.

  Temos:
  Mokytojų streikas Lietuvoje (30)

  Dar šia tema

  Lietuvos mokytojų streikas įgauna pagreitį
  Švietimo ministrė: Lietuvos mokytojai įtikinti streikuoti dėl artėjančių rinkimų
  Streikuojančių mokyklų skaičius auga
  Daugiau kaip 100 Lietuvos mokyklų prisijungė prie streiko
  Mokytojai streikuoja, vaikai linksminasi, tėvai piktinasi
  Vilniuje beveik 200 tėvų dalyvavo eisenoje, skirtoje streikuojantiems mokytojams paremti
  Tegai:
  Profesinės sąjungos, švietimo darbuotojai, streikas

  Svarbiausios temos