04:24 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  35

  Profsąjunga ir toliau reikalavo didesnių atlyginimų, o švietimo ministrė pasiūlė spręsti problemas kartu

  VILNIUS, lapkričio 23 — Sputnik. Lietuvos pedagogų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas sakė, kad mokytojai tęs streiką, praneša RIA Novosti.

  "Kitą savaitę streikuos daugiau nei šimtas mokyklų <...> Mes reikalaujame aiškaus ir paprasto atlyginimo padidinimo 20 procentų tiek mokytojams, tiek vaikų darželių auklėtojams, ir tai turėtų būti padaryta nuo sausio 1 dienos... Mes norime vieningos atlyginimų sistemos, teisingos ir sąžiningos", — pareiškė žurnalistams Navickas Vilniuje vykusiame pedagogų suvažiavime.

  Ketvirtadienį Vilniuje buvo surengtas mokytojų suvažiavimas, kuriame dalyvavo protestuojantys prieš naujai įvestą etatinio darbo apmokėjimo sistemą pedagogai. Jame dalyvavo apie 400 mokytojų, prie jų prisijungė švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

  Po suvažiavimo Petrauskienė teigė, kad problema turi būti išspręsta kartu, ir pažymėjo, kad mokytojas neturėtų būti tas žmogus, kuriam pokyčiai sistemoje turėtų kelti susirūpinimą.

  Mokytojų streikas prasidėjo praėjusį pirmadienį ir jau apėmė daugiau nei šimtą lietuvių mokyklų. Švietimo darbuotojų profsąjungos pirmininkas Andrius Navickas pabrėžė, kad streikas tęsis, kol bus patenkinti mokytojų reikalavimai.

  Mokytojai reikalauja 20 procentų didinti darbo užmokestį ir sumažinti darbo krūvį.

  Lietuvoje yra daugiau kaip du tūkstančiai švietimo įstaigų. Pasak Lietuvos švietimo ministerijos, įgyvendinus švietimo reformą visoje šalyje padidėjo mokytojų atlyginimai. Tačiau pedagogai paneigia šią informaciją.

  Dar šia tema

  Daugiau kaip 100 Lietuvos mokyklų prisijungė prie streiko
  Vilniuje beveik 200 tėvų dalyvavo eisenoje, skirtoje streikuojantiems mokytojams paremti
  Prie mokytojų streiko prisijungė didžiausia Lietuvos mokykla
  Tegai:
  atlyginimai, profsąjungos

  Svarbiausios temos