04:08 2019 Kovo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB72.7646
  Laboratorija, archyvinė nuotrauka

  Lietuvoje prasidėjo ŽIV ir hepatitų testavimo savaitė

  © Sputnik / Александр Кряжев
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (216)
  23 0 0

  Specialistai ragina žmones tikrintis dėl žmogaus imunodeficito viruso ir hepatito; pasak medikų, šiuolaikinė medicina leidžia tokias ligas gydyti, kad jos neprogresuotų ir nesukeltų komplikacijų

  VILNIUS, lapkričio 23 — Sputnik. Europos ŽIV ir hepatitų testavimo savaitė kviečia vienytis bendram tikslui ir didinti visuomenės informuotumą apie tyrimų dėl ŽIV ir hepatitų svarbą. Testavimo savaitė prasidės šiandien, lapkričio 23 dieną, ir truks iki lapkričio 30 dienos, praneša Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC).

  Kasmet testavimo savaitė vyksta, likus savaitei iki Pasaulinės AIDS dienos (gruodžio pirmosios).

  Visą Testavimo savaitę medikai informuos visuomenę apie ŽIV ir hepatitų keliamas grėsmes, į kokius požymius verta atkreipti dėmesį ir įtarti ŽIV ir hepatitų infekcijas bei dalinsis informacija apie šių ligų gydymo ir prevencijos pažangą.

  ŽIV ir hepatitas Lietuvoje gydomi nemokamai

  Gydytojai atkreipia dėmesį, kad dėl ŽIV reikėtų pasitikrinti asmenims, kurie ilgiau kaip mėnesį kosti, karščiuoja, dažnai serga plaučių ir įvairiais uždegimais bei patiria kitus ilgai trunkančius simptomus.

  Dėl hepatito rekomenduojama tirtis, jei iki 1993–ųjų metų buvo perpiltas kraujas, taip pat turėjusiems operacijų, organų ir kraujo donorams bei tiems, kurių šeimoje yra užsikrėtusių šiuo virusu.

  Norintys pasitikrinti dėl ŽIV ar hepatito turi kreiptis į šeimos gydytoją. Vaistinėse parduodami ŽIV testai, kuriuos galima pasidaryti ir patiems.

  Naujausiais Užkrečiamųjų ligų ir ADS centro duomenimis, Lietuvoje ŽIV infekcija diagnozuota 3133 asmenims, iš kurių kas penktas susirgo AIDS bei kas septintas yra miręs nuo įvairių priežasčių. Oficialiai registruojamas sergamumas ūmiais hepatitais B ir C Lietuvoje mažėja.

  Šiemet Lietuvoje nustatyti 88 nauji ŽIV infekcijos atvejai >>

  Atsižvelgiant į virusinių hepatitų natūralią ligos eigą, prognozuotina, jog sergamumas hepatitais B ir C yra aukštesnis nei oficialiai užregistruojama (dauguma hepatitų nepasireiškia jokiais simptomais, susirgusieji nesikreipia į gydytojus, todėl susirgimo atvejai lieka neužregistruoti).

  Žmogaus imunodeficito virusas (ŽIV)
  © Sputnik /
  Žmogaus imunodeficito virusas (ŽIV)
  Temos:
  Medicina ir sveikata (216)

  Dar šia tema

  Pernai hepatitu A susirgo trigubai daugiau lietuvių nei užpernai
  Hepatitas: užsikrėtimo būdai ir statistika
  Pagerėjo Lietuvos gyventojų informuotumas apie ŽIV
  Viena skaudžiausių narkotikų vartojimo pasekmių ― ŽIV infekcija
  Tegai:
  gydymas, hepatitas, ŽIV

  Svarbiausios temos