14:29 2019 Gegužės 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1172
 • RUB72.1926
  Lietuvos sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir Lenkijos sveikatos apsaugos ministras Łukasz Szumowski

  Lietuva ir Lenkija bendradarbiaus sveikatos priežiūros srityje

  © Photo: Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  0 0 0

  Šalys susitarė padėti viena kitai planuoti ir valdyti žmogiškuosius išteklius sveikatos priežiūros sektoriuje bei dalintis patirtimi e. sveikatos bei inovacijų sveikatos priežiūros sistemos srityse

  VILNIUS, lapkričio ― Sputnik. Lietuva ir Lenkija įsipareigoja glaudžiai bendradarbiauti gerinant sveikatos priežiūrą abiejose šalyse ir taip užtikrinti, kad žmonėms paslaugos taptų labiau prieinamos.

  Atitinkamą susitarimą pasirašė Lietuvos sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir Lenkijos sveikatos apsaugos ministras Lukašas Šumovskis.

  Pasak Verygos, ši sutartis labai reikalinga ir laukta, nes dirbant kartu su kaimyninėmis šalimis galima pasiekti geresnių rezultatų. Pavyzdžiui, šalys gali kartu derėtis dėl vaistų kainų ir pasiekti, kad žmonėms už vaistus primokėti reikėtų dar mažiau.

  "Pagaliau galėsime kartu su artimiausiais kaimynais pradėti kurti geresnę sveikatos priežiūros ateitį. Toks santykių atšilimas pirmiausia prisidės prie kiekvieno žmogaus, tiek Lietuvos, tiek Lenkijos, gerovės kūrimo", ― sako ministras Veryga.

  Šalys susitarė bendradarbiauti sveikatos priežiūros sektoriaus reformų, vaistų ir medicinos prietaisų, užkrečiamųjų ligų prevencijos ir kontrolės, lėtinių neužkrečiamųjų ligų prevencijos, ankstyvosios diagnostikos ir gydymo srityse.

  Lietuva ir Lenkija susitarė padėti viena kitai planuoti ir valdyti žmogiškuosius išteklius sveikatos priežiūros sektoriuje bei dalintis patirtimi e. sveikatos bei inovacijų sveikatos priežiūros sistemos srityse.

  Bus plėtojama tarptautinė sveikatos priežiūra, greitosios medicinos pagalbos paslaugos pasienio teritorijose.

  Rugsėjį ministrų kabinetas suteikė sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai įgaliojimus pasirašyti bendradarbiavimo susitarimą su Latvija dėl greitosios medicinos pagalbos paslaugų teikimo pasienyje. 

  Dar šia tema

  Elektroniniai sveikatos pažymėjimai ― ir darželinukams
  Sistemos e. sveikata spragas parodžiusiam vyrui gresia baudžiamoji byla
  Tegai:
  Sveikatos apsauga, Lietuva, Lenkija

  Svarbiausios temos