12:19 2019 Kovo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1349
 • RUB72.9217
  Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Jonas Vytautas Žukas

  Žukas paskelbė Lietuvos planus turėti raketinės artilerijos divizioną

  © Photo: LIETUVOS KARIUOMENĖ
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  7501

  Taip pat planuojama įsigyti tolimojo nuotolio prieštankines raketines sistemas, sraigtasparnius bei šarvuotus visureigius

  VILNIUS, lapkričio 24 – Sputnik. Lietuva planuoja turėti raketinės artilerijos divizioną, pareiškė Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Jonas Vytautas Žukas LRT Radujui.

  "Mūsų planai – turėti raketinės artilerijos divizioną šalia tų planų, kitų didžiųjų projektų, kurie dabar egzistuoja. Tai yra pėstininkų kovos mašinos, tai yra haubicos ir vidutinio nuotolio priešlėktuvinė raketinė gynybos sistema", – pareiškė Žukas.

  Taip pat planuojama įsigyti tolimojo nuotolio prieštankines raketines sistemas, sraigtasparnius bei šarvuotus visureigius.

  Žukas pareiškė, kad pirkimo sutartys jau patvirtintos ministerijos Gynybos resursų taryboje.

  Kada tiksliai bus vykdomi pirkimai, dar nežinoma. Žuko teigimu, tai priklauso nuo šalies gynybai skirtų lėšų.

  "Tas yra sudėstyta tiktai laike – šiek tiek koreguosis turbūt arba ne, pažiūrėsim, kaip čia viskas dėstysis, kokia čia finansinė išraiška tų procentų bus ir kaip tas grafikas iki 2030 m. bus vykdomas, galbūt kažkada bus skiriama daugiau pinigų, kitais metais mažiau – sunku dabar pasakyti. Visi galvoja apie kitų metų biudžetą, o kas čia bus po penkerių metų, sunku dabar atsakyti", – teigė Žukas.

  Anksčiau šią savaitę Lietuvos gynybos ministras Raimundas Karoblis pareiškė, kad valdžios institucijos ketina išleisti 100 mln. eurų, kad įsigytų iš JAV apie 200 šarvuotų visureigių. Taip pat kitais metais Lietuva turėtų gauti dvi pėstininkų kovos mašinas "Boxer".

  Pasak Žuko, Lietuva taip pat planuoja įsigyti artimojo nuotolio prieštankinių raketų "Spike", o iki 2030 metų ir vidutinio nuotolio prieštankinių raketų "Javelin". Šie pirkiniai kariuomenei papildomai kainuos apie 60-70 milijonų eurų.

  2018 metais Lietuvos valstybės biudžete nurodoma, kad respublikos gynybos finansavimas sieks 2,006% BVP — 873 milijonus eurų, tačiau dėl lėto šalies ekonomikos augimo šis skaičius sumažėjo. Praėjusiais metais Lietuva gynybos reikmėms skyrė 723,8 mln. eurų, tai yra 1,8 proc. BVP.

  Tegai:
  Jonas Vytautas Žukas, Lietuva

  Svarbiausios temos