11:46 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  79

  Lietuvos valdžios institucijų pastangos įrengti "informacines lenteles", kurių tekstas pagrįstas iškraipyta sovietų kariuomenės išlaisvinimo vaidmens ir Antrojo pasaulinio karo rezultatų interpretacija, sukėlė didelį priešiškumą

  VILNIUS, lapkričio 24 ― Sputnik. Rusijos ambasada pateikė Lietuvos užsienio reikalų ministerijai notą dėl situacijos su sovietų karių kapais.

  Rusijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad yra "labai susirūpinusi destruktyviais Lietuvos valdžios veiksmais", kurie trukdo vykdyti remonto darbus sovietų karių laidojimo vietose.

  "Ypatingas priešiškumas kyla dėl Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos įpareigojimų įdiegti prie memorialinių objektų vadinamąsias "informacines lenteles", kurių tekstas pagrįstas iškraipyta Sovietų kariuomenės išlaisvinimo vaidmens ir Antrojo pasaulinio karo rezultatų interpretacija", ― teigiama pranešime.

  Taip pat pažymėta, kad Vilnius šiuo klausimu "aštrina situaciją", užuot pasirašęs susitarimą dėl karių laidojimo vietų.

  "Šioje svarbioje dvišalių santykių srityje mes ir toliau veiksime, remdamiesi abipusiškumo principu, įskaitant Lietuvos memorialinę veiklą Rusijos Federacijos teritorijoje", ― pažymima pranešime.

  Spalio mėnesį Rusijos ambasada pakomentavo sovietų kario galvos skulptūros demontavimą Alytaus rajone. Savivaldybės vadovybė paliepė nugriauti sovietų kario skulptūrą, esančią netoli Miroslavo kaimo, kelio Alytus-Seirijai šalikelėje.

  Pasak ambasados atstovų, tai gėdingas reiškinys civilizuotoje Europos valstybėje. Ambasada priminė, kad skulptūra atsirado vietos gyventojų iniciatyva, ir buvo pastatyta tam, kad tokiu būdu būtų įamžinta atmintis apie čia vykusias kovas su naciais.

  Lietuvos kova su sovietiniais paminklais

  Lietuva aktyviai kovoja su sovietų kariuomenės paminklais. Kovą buvo demontuotas Marijampolės rajone stovėjęs paminklas tarybiniams aktyvistams, kuriuos 1946 metais sušaudė "miško broliai".

  Rusijos ambasada Lietuvoje nuolat kelia susirūpinimą dėl Lietuvos valdžios institucijų veiksmų prieš sovietinius paminklus. Diplomatinė atstovybė pažymėjo, kad Vilnius sąmoningai trukdo atlikti remonto darbus, kuriuos Rusija atlieka sovietų karių kapaviečių vietose Lietuvoje.

  Savo ruožtu oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova sakė, kad sovietų paminklų griovimas Lietuvoje yra istorijos pertvarkymo kampanijos dalis.

  Tarybų Sąjungos karių, žuvusių Lietuvos teritorijoje 1941-1945 metais, laidojimo vietos yra daugiau nei dvidešimtyje šalies miestų ir gyvenviečių. Iš viso čia palaidota daugiau nei 80 tūkstančių tarybinių karių, kurie paaukojo savo gyvybę kovoje su fašizmu.

  Dar šia tema

  Lenkijos premjero tėvas tarybinių paminklų nugriovimą pavadino "smulkmenišku"
  Maskva pasipiktino dėl SS paminklo atkūrimo Estijoje
  Paieškininkai pasiekė, kad sprendimas sunaikinti tarybinį paminklą būtų atšauktas
  Belgijoje atsirado paminklas latvių legionieriams Waffen SS
  Tegai:
  Lietuvos respublikos užsienio reikalų ministėrija (URM), Lietuva, Rusija

  Svarbiausios temos