02:05 2019 Rugsėjo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1026
 • RUB70.7241
  Kyšis, archyvinė nuotrauka

  Lietuvoje nustatytas korupcijos lygis viešųjų pirkimų konkursuose

  © Photo: Depositphotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  5810

  Analizės metu buvo nustatyta, kad daugiausia paramos iš viešųjų pirkimų laimėtojų yra gavusios Marijampolės, Kėdainių r., Kauno m. ir Telšių r. savivaldybės

  VILNIUS, lapkričio 24 ― Sputnik. Viešuosiuose pirkimuose dažniausiai laimi juridiniai asmenys, teikę paramą savivaldybėms, praneša Lietuvos specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

  "Analitinio tyrimo rezultatai parodė, kad korupcijos rizikos, susijusios su viešųjų pirkimų ir paramos teikimo ryšiu, egzistuoja ne tik Lietuvos ligoninėse, bet ir savivaldoje. Situacija, kai mažą dalį viešųjų pirkimų laimėtojų sudarantiems juridiniams asmenims tenka reikšminga viešųjų pirkimų vertės dalis, gali būti vertinama, kaip korupcijos rizikos veiksnys", ― sako STT direktorius Žydrūnas Bartkus.

  2015–2017 metais savivaldybių administracijų skelbtų viešųjų pirkimų 146 laimėtojai savivaldybėms skyrė daugiau kaip 405 tūkst. Eur ir laimėjo daugiau nei 486 mln. Eur viešųjų pirkimų vertės.

  Analizės metu buvo nustatyta, kad daugiausia paramos iš viešųjų pirkimų laimėtojų yra gavusios Marijampolės, Kėdainių r., Kauno m. ir Telšių r. savivaldybės.

  STT duomenimis, apie 75 proc. tokių atvejų juridinių asmenų darbuotojai buvo susiję giminystės, santuokos ir/ar svainystės ryšiais su savivaldybių administracijų darbuotojais.

  Pranešama, kad atlikto tyrimo rezultatai bus pateikti sprendimus priimantiems valstybės vadovams ir kitoms institucijoms pagal jų kompetenciją.

  Dar šia tema

  STT tiria schemą, leidžiančią užsieniečiams neteisėtai gyventi Lietuvoje
  STT tiria, ar Registrų centras neteisėtai teikė privačioms įmonėms duomenis
  Šilutės rajono meras sulaikytas dėl piktnaudžiavimo tarnyba
  Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl bandymo papirkti Lietuvos kariuomenės karininką
  Tegai:
  korupcija, Lietuva

  Svarbiausios temos