10:21 2018 Gruodžio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1346
 • RUB75.2467
  Lietuvos kariuomenės atkūrimo 100-mečiui skirtas paradas

  Vilniuje įvyko Lietuvos kariuomenės atkūrimo 100-mečiui skirtas paradas

  © Photo: Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerija / Ieva Budzeikaite
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  13240

  Susirinkusieji galėjo išvysti Lietuvos bei sąjungininkų karinę techniką, įskaitant JAV tolimojo nuotolio oro gynybos sistemas "Patriot"

  VILNIUS, lapkričio 24 ― Sputnik. Minint atkurtos Lietuvos kariuomenės šimtmetį, Vilniaus centre surengtas didžiausias Nepriklausomos Lietuvos istorijoje karinis paradas.

  Paradas prasidėjo vidurdienį Konstitucijos prospekte. Jame dalyvavo apie 1800 karių ir beveik 80 karinės technikos vienetų iš Lietuvos bei dar 27 šalių.

  Paradą stebėjo Lietuvos vadovybė: prezidentė Dalia Grybauskaitė, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, ministras pirmininkas Saulius Skvernelis bei užsienio valstybių delegacijos.

  Руководители Литвы на параде по случаю столетия литовской армии, 24 ноября 2018 года
  Paradą stebėjo Lietuvos vadovybė

  "Mes didžiuojamės savo kariuomene ir sąjungininkų vienybe! Džiugu, kad šalia mūsų Trispalvės ― tokia daugybė kitų valstybių vėliavų", ― sakė Prezidentė.

  Parade taip pat buvo demonstruojama apie 80 karinės technikos vienetų: tankų, savaeigių artilerijos pabūklų, visureigių ir kitos karinės technikos.

  Parade gyventojai taip pat galėjo išvysti šarvuočius M113, šarvuotus visureigius HMMWV su sunkiąja ginkluote, savaeigį artilerijos pabūklą PzH2000, taip pat naujausią Lietuvos kariuomenės pirkinį ― pėstininkų kovos mašinas "Boxer".

  Susirinkusieji galėjo išvysti ir NATO priešakinių pajėgų bataliono šarvuočius bei pagrindinius mūšio tankus "Leopard", taip pat JAV tolimojo nuotolio oro gynybos sistemas "Patriot".

  Pastarąjį kartą toks paradas su karine technika Vilniuje surengtas 2013 metais, minint Lietuvos kariuomenės atkūrimo 95-ąsias metines. Tąkart paradas vyko Gedimino prospekte, o jame dalyvavo apie 500 Lietuvos ir sąjungininkų karių su karine technika.

  Lietuvos kariuomenės atkūrimo įsakymas buvo pasirašytas 1918 metų lapkričio 23 dieną.

  Dar šia tema

  Lietuvos kariniame parade bus parodytos pėstininkų kovos mašinos "Boxer"
  Kur ir kaip ribojamas eismas dėl karinio parado
  Žukas siunčia žinią priešininkams: užpuolimo atveju Lietuva gintųsi
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos