23:27 2019 Liepos 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1215
 • RUB70.6525
  Šaltis, archyvinė nuotrauka

  Savaitės pabaigoje sulauksime šalčių žemiau –10 laipsnių

  © Sputnik / Pavel Lvov
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  51 0 0

  Sinoptikai prognozuoja atplūstančią į Lietuvą šalčio bangą, žiema jau nesnaudžia ir šią savaitę "rodys savo charakterį" — artimiausiomis dienomis temperatūra kasdien kris vis labiau, naktimis vietomis žemiau –10 laipsnių.

  VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Šią savaitę Lietuva sulauks šalčio bangos – nuo savaitės vidurio orai ims sparčiai vėsti, kai kur sulauksime 11 ar net daugiau laipsnių šalčio, taip pat pūs žvarbus vėjas, LRT Radijui sakė sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė.

  Gausių kritulių nebus, dangus vis labiau giedrės, tačiau stiprės žvarbus vėjas, dėl kurio lauke bus gerokai šalčiau.

  Pirmadienį šalyje bus gana debesuota, sulauksime negausių kritulių. Vietomis pasnyguriuos vakariniuose ir šiauriniuose rajonuose, prie jūros ir Žemaitijoje tarp snaigių įsimaišys ir lietaus lašų. Tikėtina, kad formuosis rūkai. Vėjas silpnas ir nepastovios krypties, formuosis lijundra, plikledis. Temperatūra svyruos apie nulį arba bus silpnai neigiama. Tik pajūryje ji sieks 1–2 laipsnių šilumą. Vilniuje bus apie –2, Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje apie –1 laipsnį šalčio. Prie jūros oras sušils iki 3 laipsnių.

  Antradienio naktį kritulių bus nedaug, bet jie pasirodys daugelyje rajonų. Daugiausia silpnai snyguriuos, o vakariniuose rajonuose tikėtini mišrūs krituliai. Ten formuosis lijundra, plikledis. Dieną krituliai pamažu trauksis, jų bus negausu prie jūros ir pietrytiniuose rajonuose ir su tuo krituliai turėtų pasitraukti. Pasak sinoptikės, popiet galime sulaukti pragiedrulių, bus daugiau saulės. Naktį temperatūra svyruos nuo 1 iki 5 laipsnių šalčio, pajūryje bus apie nulį. Dieną taip pat bus apie nulį, kai kur laikysis teigiama temperatūra.

  Kalėdų eglės įžiebimas — jau šią savaitę >>

  Trečiadienio naktį pradės šalti stipriau — temperatūra pažemės iki 4–9 laipsnių šalčio. Dieną bus nuo 0 iki 4 šalčio, šalčiausia — rytiniame pakraštyje. Vilniuje ir Panevėžyje šals iki –4, Kaune ir Šiauliuose iki –3 laipsnių. Pajūryje bus apie nulį, o šalies pietuose kai kur oras dar sušils iki 1 laipsnio.

  Ketvirtadienį pradės stiprėti vėjas, tai didins žvarbumo pojūtį. Rytą temperatūra sieks 6–11, o dieną bus 1–5 laipsniai šalčio, tačiau atrodys, kad bus šalčiau.

  Penktadienį temperatūra ryte daug kur svyruos tarp 6–11 laipsnių šalčio, rytiniuose rajonuose vietomis gali būti net ir keliais laipsniais šalčiau. Dienos metu Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje bus apie –4, Kaune apie –3 laipsnius šalčio. Pajūryje temperatūra sieks –1 laipsnį šalčio.

   Lapkričio orai Lietuvoje ir Vilniuje
  © Sputnik /
  Lapkričio orai Lietuvoje ir Vilniuje
  Tegai:
  šalčiai, šaltis, žiema, orai

  Svarbiausios temos