19:25 2019 Kovo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1354
 • RUB73.0040
  Kanapės, archyvinė nuotrauka.

  Valdantieji svarsto švelninti bausmę už kanapių turėjimą

  © Фото: pixabay.com
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  34 0 0

  Lietuvoje vartojantys kanapes baudžiami laisvės atėmimu, dalis politikų sako, kad tokią tvarką reikia keisti

  VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. Valdantieji svarsto, kad už kanapių turėjimą nereikėtų kalinti ilgiems metams, kaip numatyta dabar, rašo LRT.

  Vis dėlto kalbama tik apie bausmių švelninimą, bet Portugalijos pavyzdžiu, kur nedideli narkotikų kiekiai leidžiami, sekti neketinama.

  Lietuvoje vartojantys kanapes baudžiami laisvės atėmimu. Dalis politikų sako, kad tokią tvarką reikia keisti.

  "Mes kalbame apie sveikatos politikos sritį, ne baudžiamosios. Sveikatos politikos tikslai turi būti du – šviesti apie žalą medžiagų – ne tik kanapių, bet ir kitų, ir pagalba tiems, kurie priklausomi. Dabar mes tuos žmones kišame už grotų, nepadedame", – sakė Seimo narė Aušrinė Armonaitė.

  Portugalija buvo pirmoji Vakarų valstybė, kurioje narkotinės medžiagos visiškai dekriminalizuotos. Nebaudžiama net už heroino ir kokaino vartojimą bei laikymą, jei medžiagų kiekis nedidelis. Prekyba narkotikais laikoma nusikaltimu. Šios šalies pavyzdžiu seka ir kai kurios kitos Europos valstybės.

  Pasak Norvegijos Karalystės Parlamento nario Karlo-Eriko Grimstado, nėra prasmės suimti žmones, kurie turi nedidelį kiekį kanapių. Norvegijos parlamente jis dirba sveikatos komitete ir sako esąs įsitikinęs, kad tai – sveikatos problema, ne kriminalinė. 

  Lietuvoje vadinamoji kanapių suktinė gali kainuoti nuo 2 iki 8 metų nelaisvės. Pernai tokią nuostatą priėmę politikai svarsto, kad ji galbūt per griežta. Tačiau visiškai dekriminalizuoti ir nebausti už narkotikų vartojimą nei valdžia, nei bent dalis opozicijos nesiruošia.

  "Esu ne kartą sakęs, kad žmones, kurie turi priklausomybę, reikia ne kalinti, o teikti jiems gydymo paslaugą. Kodėl apsispręsta kitaip, man sudėtinga vertinti. Mano nuomone, nereikia tokiais būdais spręsti. Buvo sakoma, kad tai – kraštutinė priemonė, jos niekas nenaudos, dabar statistika kalba kitaip", – svarstė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

  Seimo Sveikatos komiteto pirmininkės Astos Kubilienės manymu, turėtų būti taikomos kitokios bausmės.

  Seimas yra pritaręs įteisinti medikamentus, kurie sudėtyje turi kanapių. Nuo kitų metų gegužės sunkiems ligoniams bus prieinami Europos Sąjungoje registruoti vaistai, kurių sudėtyje yra kanapių ir kurie gali būti skirti tiek gydyti, tiek skausmui malšinti.

  Dar šia tema

  Briuselyje aptartos narkotikų paplitimo ES problemos
  Lietuva lyderiauja tarp Baltijos šalių pagal mirčių nuo narkotikų skaičių
  Klaipėdoje baigtas kanapių auginimo kvaišalams tyrimas
  Tegai:
  laisvės atėmimas, kanapės

  Svarbiausios temos