18:38 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2101
 • RUB89.0850
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Mokytojų streikas Lietuvoje (13)
  41

  Susitikimo metu buvo sutarta padidinti valandų, skirtų pasiruošti pamokoms, skaičių, taip pat nustatytos apatinės ribos, kiek gali būti skiriama valandų už vadovavimą klasei, bei apsvarstytos pilno etato pradinių klasių mokytojams sudarymo sąlygos

  VILNIUS, lapkričio 27 ― Sputnik. Praėjusią savaitę įvykusiame švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės ir visų mokytojų profesinių sąjungų vadovų susitikime buvo aptarti mokytojų siūlymai, kaip tobulinti etatinio modelio įgyvendinimą.

  Kaip praneša ŠMM, susitikimo metu buvo sutarta iki 60 procentų padidinti maksimalų valandų, skirtų pasiruošti pamokoms, skaičių, detaliau apibrėžti, kiek nekontaktinių valandų galima skirti už pasiruošimą pamokoms įvairių dalykų mokytojams, priklausomai nuo to, kokį dalyką ir kokiose klasėse jie moko.

  Taip pat susitarta nustatyti apatinę ribą, kiek gali būti skiriama valandų už vadovavimą klasei. Mokytojo darbo krūvio sandaroje valandos už vadovavimą klasei būtų skiriamos, atsižvelgus į klasės komplekto dydį ir mokinių amžiaus tarpsnio sudėtingumą. Siūloma, kad tam galėtų būti skiriama ne mažiau kaip 130 valandų per metus.

  Patikslinta, kokiais atvejais pradinių klasių mokytojams turi būti sudaromas pilnas etatas. Siūloma, kad pradinių klasių mokytojams, kurie per metus turi 756 kontaktines valandas, turėtų būti sudaromas visas etatas (1512 val. per metus).

  Švietimo ir mokslo ministerija parengė ir visoms profesinėms sąjungoms išsiuntė susitarimų protokolą, parengtą po įvykusio susitikimo. Kitas susitikimas su profsąjungomis planuojamas ketvirtadienį, lapkričio 29 dieną.

  Mokytojų streikas

  Streikas prasidėjo lapkričio 12 dieną. Streikuotojai teigia, kad rugsėjį įvesta etatinio mokytojų darbo apmokėjimo sistema yra neskaidri ir neteisinga, ministerija nepasirūpino pertvarkos įgyvendinimu — mokytojai visoje Lietuvoje už tą patį darbą uždirba skirtingai dėl galimybės subjektyviai interpretuoti tvarką.

  Mokytojai reikalauja 20 procentų didinti darbo užmokestį ir sumažinti darbo krūvį. Švietimo darbuotojų profsąjungos pirmininkas Andrius Navickas pabrėžė, kad streikas tęsis, kol bus patenkinti mokytojų reikalavimai.

  Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, šiandien streikas vyksta 70 švietimo įstaigų.

  Temos:
  Mokytojų streikas Lietuvoje (13)

  Dar šia tema

  Švietimo ir mokslo ministrei skelbiama interpeliacija dėl mokytojų streiko
  Prie mokytojų streiko prisijungė didžiausia Lietuvos mokykla
  Po susitikimo su ministre mokytojai nusprendė tęsti streiką
  Tegai:
  profsąjungos, Švietimo ir mokslo ministerija

  Svarbiausios temos