06:27 2019 Spalio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1130
 • RUB70.9699
  Dalia Grybauskaitė ir Jonas Ohmanas, nuotrauka iš įvykio vietos

  Grybauskaitė suteikė pilietybę švedui, kurio organizacija renka paramą Ukrainai

  © Photo: LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTĖ
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  10302

  Susitikimo metu prezidentė užsiminė, kad ketina kitą savaitę vykti į Ukrainą "palaikyti ukrainiečių šiuo sudėtingu laikotarpiu"

  VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. Vadovaudamasi Konstitucija, Pilietybės įstatymu ir atsižvelgdama į Pilietybės reikalų komisijos siūlymą, prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo Švedijos piliečiui Jonui Ohmanui išimties tvarka suteikė Lietuvos Respublikos pilietybę, rašoma Prezidentūros pranešime žiniasklaidai.

  Trys Ukrainos karinio jūrų laivyno laivai kirto Rusijos sieną, archyvinė nuotrauka.
  © Photo : Пресс-служба пограничного управления ФСБ РФ по Республике Крым

  Pranešime pabrėžiama, kad prezidentė atsižvelgė į Ohmano nuopelnus Lietuvai, jo sėkmingą integraciją į Lietuvos visuomenę, reikšmingą indėlį garsinant Lietuvos vardą pasaulyje. Ohmanas į švedų kalbą išvertė septynių lietuvių autorių knygas, sukūrė ne vieną filmą mūsų šalies istorijos temomis, daugiausia — apie pokario rezistenciją Lietuvoje. Už nuopelnus jis buvo ne kartą apdovanotas medaliais, ordinais ir garbės ženklais.

  Seimas ragina NATO didinti karinį buvimą dėl "Rusijos agresijos prieš Ukrainą" >>

  Susitikusi su Ohmanu, šalies vadovė aptarė padėtį Ukrainoje, kuri pastarosiomis dienomis "susiduria su atvira Rusijos karine agresija Azovo jūroje".

  Prezidentės teigimu, būtina stiprinti visokeriopą pagalbą Ukrainai. Jau dabar Lietuva padeda ukrainiečiams ginkluote, kariniais mokymais, priima reabilitacijai sužeistus Ukrainos karius.

  "Ukrainos saugumas yra neatsiejamas nuo Lietuvos ir visos Europos saugumo, todėl Lietuva svarsto galimybę dar sustiprinti karinę paramą Ukrainai", — susitikimo metu sakė Grybauskaitė.

  Be to, Prezidentūra praneša, kad kitą savaitę Lietuvos vadovė pati vyks į Ukrainą "palaikyti ukrainiečių šiuo sudėtingu laikotarpiu".

  Visuomenininkas, publicistas, dokumentinių filmų scenaristas, socialinių iniciatyvų puoselėtojas Ohmanas 2014 metais įkūrė organizaciją "Mėlyna ir Geltona", kurios tikslas — rinkti paramą Ukrainos kariams, nuo karo nukentėjusioms mokykloms. Per keturis metus organizacijos surinkta parama siekia beveik pusę milijono eurų. Jo iniciatyva kiekvienų metų Sausio 13-ąją rengiami paramos Ukrainai koncertai, transliuojami Lietuvos nacionalinės televizijos eteryje.

  Lietuvos "vanagai" skatina Ukrainą kariauti su Rusija >>

  Jonas Ohmanas Lietuvoje gyvena daugiau nei 10 metų, laisvai kalba lietuviškai, mūsų šalyje dėsto švedų kalbą, domisi Lietuvos istorija, kultūra, visuomeniniu gyvenimu.

  Pilietybės įstatymas numato, jog Lietuvos Respublikos pilietybę išimties tvarka prezidentė gali suteikti ypatingų nuopelnų Lietuvos valstybei turintiems kitų valstybių piliečiams ar asmenims be pilietybės, kurie integravosi į Lietuvos visuomenę.

  Dar šia tema

  Rada griežtai sukritikavo Porošenko už karo padėties įvedimą
  JT Saugumo Taryba nesileido į diskusijas apie padėtį Kerčės sąsiauryje
  Lietuva ketina suteikti Saakašviliui pilietybę
  Dviguba Lietuvos pilietybė: būti ar nebūti
  Tegai:
  Švedija, Ukraina, Dalia Grybauskaitė, pilietybė

  Svarbiausios temos