22:43 2019 Gruodžio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  Žiogas programėlė

  Kaune veikia programėlė, skirta atsiskaityti už viešąjį transportą

  © Photo : m. Kauno miesto savivaldybė
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  127

  Keleiviai galės akimirksniu sumokėti už kelionę, pasinaudoję programėle mobiliajame telefone, be to, programėlės pasirodymo proga visi iki mėnesio pabaigos už kelionę mokės simboliškai ― vos 10 euro centų

  VILNIUS, lapkričio 27 ― Sputnik. Kauniečiai ir miesto svečiai jau gali išmėginti naują būdą, kaip patogiai ir paprastai keliauti miesto autobusais ir troleibusais ― mobiliajam telefonui skirtą bilietų žymėjimo programėlę "Žiogas", praneša Kauno savivaldybės spaudos tarnyba.

  Bendrovės "Kauno autobusai" komandos sukurta programėle "Žiogas" naudotis paprasta.

  "Kad ji pradėtų veikti, reikia vos kelių žingsnių ― parsisiųsti programėlę, prisiregistruoti ir susikurti paskyrą bei papildyti programėlės sąskaitą nuo 2 iki 56 eurų", ― aiškino vienas iš programėlės kūrėjų, bendrovės "Kauno autobusai" IT skyriaus vadovas Paulius Lengvenis.

  Lipant į autobusą ar troleibusą pro priekines duris, keleivis turės įsijungti "Žiogo" programėlę savo telefone, nuskenuoti QR kodą ir parodyti vairuotojui telefone pažymėtą bilietą.

  "Žmonėms nebereiks ieškoti kiosko, kad papildytų Kauno kortelę, diskutuoti su vairuotojais už kelionę mokant stambesnėmis eurų kupiūromis ir laukiant grąžos. Viskas bus kiekvieno keliautojo mobiliajame telefone. Dieną naktį keleivis akimirksniu galės sumokėti už važiavimą", ― sakė bendrovės "Kauno autobusai" generalinis direktorius Mindaugas Grigelis.

  "Žiogo" programėlės pasirodymo proga visi iki mėnesio pabaigos už kelionę mokės simboliškai ― vos 10 euro centų, o priklausomai nuo turimų lengvatų ši suma gali būti dar mažesnė ― penki ar vos du centai.

  Pasak Lengvenio, nuo gruodžio 1 dienos "Žiogas" suteiks papildomų privalumų: žymėdami vienkartinius bilietus, per kalendorinį mėnesį žmonės neišleis daugiau nei kainuoja mėnesinis bilietas, tai yra, 28 eurus.

  Pavyzdžiui, studentui ar moksleiviui, žymint vienkartinius bilietus po 35 centus ir pasiekus 5,60 eurų sumą, visi išleisti pinigai automatiškai virs mėnesiniu bilietu.

  "Kortelių žymėjimo statistika rodo, kad turime dalį keleivių, per mėnesį vienkartiniams išleidžiančių kur kas daugiau nei kainuoja terminuotas bilietas. Nemažai klientų įsigyja mėnesinį, tačiau pavažiuoja vos 10-20 kartų. "Žiogas" turi pačią sąžiningiausią kainodarą. Keleivis sumoka tik tiek, kiek naudojasi paslauga, o lojaliems suteikiama nuolaida mėnesinio bilieto pavidalu", ― sako UAB "Kauno autobusai" generalinis direktorius Mindaugas Grigelis.  

  Žymėdamas bilietus mobiliąja programėle "Žiogas", keleivis nemokamai galės persėsti per 30 minučių į kitą autobusą ar troleibusą.

  Daugiau informacijos apie programėlę galima rasti čia.

  Dar šia tema

  Vilniaus autobusų parką papildys elektriniai ir hibridiniai autobusai
  Panevėžyje atsinaujina viešasis transportas
  Patikrinimas su komfortu: Vilniaus kontrolieriai gavo naujus automobilius
  Tegai:
  viešasis transportas, Kaunas

  Svarbiausios temos