01:13 2019 Birželio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1307
 • RUB71.4393
  Saulius Skvernelis, archyvinė nuotrauka

  Skvernelis: streikuojantys mokytojai kenkia vaikams

  © AFP 2019 / Petras Malukas
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Mokytojų streikas Lietuvoje (30)
  2920

  Pasak ministro pirmininko, streikuoja apie 3,5 proc. visų mokyklų, o su 97 procentais mokytojų bendruomenės jau pavyko susitarti

  VILNIUS, lapkričio 27 ― Sputnik. Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pareiškė, kad mokytojai, organizavę protestą, pažeidė savo mokinių interesus, praneša LRT.

  "Jie pasirinko tokį kelią ir tikrai tai yra vaikų interesų pažeidimas. Bet, kaip minėjau, demokratinėje valstybėje kiekvienas pasirenka protesto formą. Labai gaila, kad pasirinkta tokia forma", ― pareiškė premjeras.

  Vyriausybės vadovo tvirtinimu, periodiškai streikuoja apie 3,5 proc. visų mokyklų, o su didžiąją dalimi (97 proc.) bendruomenės yra sutarta.

  Skvernelis pareiškė, kad streikuojantys pedagogai neturi aiškiai suformuluotų pasiūlymų vyriausybei, ir pabrežė, kad nuo pat 2017 metų etatinio apmokėjimo modelio kūrime dalyvavo visos profesinės sąjungos, išskyrus vieną. Būtent ši profesinė sąjunga dabar ir inicijuoja streiką.

  Premjeras priduria, kad naujasis modelis bus tobulinamas: bus didinamas valandų, skirtų pasiruošti pamokoms, skaičius. Taip pat ketinama vadovavimą klasei diferencijuoti pagal klases, vaikų amžių, didinti valandų skaičių.

  Anksčiau Vilniuje buvo surengtas profsąjungų ir ŠMM susitikimas. Šalys nepriėmė bendro sprendimo, ir mokytojai streikavo toliau. Kitas susitikimas su profsąjungomis planuojamas ketvirtadienį, lapkričio 29 dieną. Streikas prasidėjo lapkričio 12 dieną. Streikuotojai teigia, kad rugsėjį įvesta etatinio mokytojų darbo apmokėjimo sistema yra neskaidri ir neteisinga, ministerija nepasirūpino pertvarkos įgyvendinimu — mokytojai visoje Lietuvoje už tą patį darbą uždirba skirtingai dėl galimybės subjektyviai interpretuoti tvarką.

  Mokytojai reikalauja 20 procentų didinti darbo užmokestį ir sumažinti darbo krūvį. Švietimo darbuotojų profsąjungos pirmininkas Andrius Navickas pabrėžė, kad streikas tęsis, kol bus patenkinti mokytojų reikalavimai.

  Temos:
  Mokytojų streikas Lietuvoje (30)

  Dar šia tema

  Po susitikimo su ministre mokytojai nusprendė tęsti streiką
  Derybų rezultatai: dėl ko susitarė profsąjungos ir ŠMM
  Švietimo ir mokslo ministrei skelbiama interpeliacija dėl mokytojų streiko
  Tegai:
  vaikai, streikas, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos