18:29 2019 Rugpjūčio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1083
 • RUB72.7560
  Kauno Kalėdos, archyvinė nuotrauka

  Kokią programą Kaunas ruošia Kalėdų eglės įžiebimo šventei

  © Photo: kaunas
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  113 0 0

  Jau šį šeštadienį Kaunas rengia šventinį Kalėdų eglės įžiebimo koncertą

  VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. Pastaruoju metu Kaune jaučiama Kalėdinė dvasia: puošiamos gatvės, parkai, tiltai, ryškėja pagrindinės miesto eglės kontūrai. Šį savaitgalį šventinėms linksmybėms startą duos kalėdinės eglutės įžiebimas ir grandiozinis koncertas Rotušės aikštėje.

  Visoje Rotušės aikštėje aplink eglę įsikurs kalėdinis miestelis, suskirstytas zonomis. Miestelyje veiks amatų, maisto, jaunimo erdvės.

  "Viskas vyksta pagal planą, sklandžiai. Jau yra pastatytas eglutės karkasas. Jis ir iš išorės, ir iš vidus padengtas tikromis eglišakėmis, kad būtų galima pajustumėt tą tikrą Kalėdų kvapą. Prie puošybos prisideda daug organizacijų, bendruomenių, todėl tai visų pirma yra reiškinys, o jo rezultatas bus neįkainojamas", — pabrėžė kalėdinės eglutės autorė, menininkė Jolanta Šmidtienė.

  Renginys "Tikros. Kalėdos. Kaune" vyks gruodžio 1 dieną, 18:00, Rotušės aikštėje, praneša Kauno savivaldybės spaudos tarnyba. Svečių lauks aukščiausia ir dailiausia Kalėdų eglė, mylimiausi atlikėjai, galingi chorai ir šokėjai, ypatingu kinkiniu atvyksiantis Kalėdų Senelis ir nykštukai bei jaukaus kalėdinio miestelio šurmulys.

  Елка в Каунасе
  Šį savaitgali šventinėms linksmybėms startą duos kalėdinės eglutės įžiebimas ir grandiozinis koncertas Rotušės aikštėje

  Kauno eglės įžiebimo renginyje koncertuos Ieva Zasimauskaitė, Monique, Justinas Jarutis, "Biplan", "Daddy Was a Milkman" ir Birutė Dambrauskaitė, kurią jau kelios klausytojų kartos su meile vadina Mama Estrada.

  Šiemet pirmą kartą eglutės įžiebimo šventėje bus įrengta speciali pakyla, skirta žmonėms su negalia. "Kaunas 2022" iniciatyva pastatyta pakyla leis visavertiškai dalyvauti renginyje kelioms dešimtims judėjimo negalią turinčių žmonių ir juos lydinčių asmenų.

  Kalėdų eglė 2017, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Андрей Богданов

  Šįmet Kaunas puošiamas naujomis ir pernai įsigytomis dekoracijomis. Lietučio girliandomis virš gatvių, dekoracijomis ant apšvietimo atramų pasipuoš Kauno miesto gatvės, tiltai ir parkai.

  Visos naujos dekoracijos atsiras Rotušės aikštėje, po kelias naujas dekoracijas atsiras Vilniaus gatvėje, Santakos parke. Papildomai ir daugiau papuošiama medžių Muzikinio teatro sodelyje, Santakos parke, naujai puošiami medžiai prie arkikatedros. Papildomas Kauno pilies papuošimas — švies pilies langai.

  Kaip kasmet puošiamas Istorinės Prezidentūros sodelis — medžiai sužibs mėlynomis lemputėmis. Visą mėnesį nuo gruodžio 1 dienos iki sausio 6 dienos bus apšviestas Muzikinis teatras. Gruodžio 1-2 dienomis meninis apšvietimas palies Maironio gimnaziją, gruodžio 7-9 dienomis spalvotai įsižiebs rotušė ir Jėzuitų bažnyčia.

  Atsidarys kalėdinis miestelis

  Gruodžio 1-ąją Rotušės aikštėje duris atvers šiltas, šviesus ir jaukus kalėdinis miestelis, kuriame prekeiviai pasiūlys stilingų dovanų, veiks kūrybinės dirbtuvės, skanėstų nameliai. Kauniečiai aikštėje galės leisti romantiškus vakarus, siųsti bičiuliams nuotraukas iš specialiai tam skirtų taškų.

  Елка в Каунасе
  Šįmet Kaunas puošiamas naujomis ir pernai įsigytomis dekoracijomis

  Kalėdų miestelyje vyks ir susitikimai su atlikėjais, rašytojais, dailininkais. Bus rengiami kino seansai, nestigs įvairios veiklos, kad žmonės norėtų leisti laiką Kauno Rotušės aikštėje ir savaitgaliais, ir paprastomis dienomis.

  Dar šia tema

  Vilniaus stoties rajone įsikurs Kalėdų miestelis
  Lietuvos prezidentė paskelbė akcijos "Knygų Kalėdos" pradžią
  Tegai:
  eglė, Kalėdos, Kaunas

  Svarbiausios temos