18:30 2019 Rugpjūčio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1083
 • RUB72.7560
  VSAT kinologė su tarnybiniu šunimi

  VSAT skirs 420 tūkst eurų kinologinei veiklai skirtiems mikroautobusams pirkti

  © Photo: VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBA
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  20 0 0

  Naujuose mikroautobusuose šunų pervežimo skyrius bus aprūpintas kondicionavimo bei vėdinimo sistemomis ir izoliuotas specialia termo medžiaga, leidžiančia jame palaikyti pastovią temperatūrą bet kuriuo metų laiku

  VILNIUS, lapkričio 27 – Sputnik. Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) už Europos Sąjungos lėšas atnaujina kinologams bei tarnybiniams šunims pervežti skirtų transporto priemonių parką, praneša VSAT spaudos tarnyba.

  Antrąjį 2019 metų ketvirtį pasieniečiams bus perduoti aštuoni mikroautobusai "Volkswagen Crafter", pritaikyti kinologijos specialistų ir jų dresuotų keturkojų poreikiams.

  Служба охраны государственной границы получит новые автомобили для перевозки кинологов
  Kinologinei veiklai skirtas mikroautobusas

  Bendra aštuonių mikroautobusų kaina su PVM siekia 420 tūkstančių eurų.

  Šešiuose iš aštuonių naujųjų "Volkswagen Crafter" bus įrengta po keturis narvus, specialiai pritaikytus tarnybinių šunų gabenimui. Dviejuose mikroautobusuose tokių narvų bus po šešis.

  Visi automobiliai varomi 103 kW galios turbodyzelinias varikliais, turės 4x4 ratų pavarą, garsinę balso stiprinimo įrangą su švyturėliais, vaizdo registratorius ir įdiegtą telemetrinę įrangą.

  Mikroautobusai bus aprūpinti papildomomis šunų pervežimo skyriaus kondicionavimo bei vėdinimo sistemomis, o pats skyrius – izoliuotas specialia termo medžiaga, leidžiančia jame palaikyti pastovią temperatūrą bet kuriuo metų laiku.

  Pasieniečių "Volkswagen Crafter" turės ir specialius seifus, kuriuose kinologai galės saugiai gabenti šunų mokymams reikalingas medžiagas – narkotikus, sprogmenis ir pan.

  Šiuo metu VSAT iš viso tarnauja 150 specialiai parengtų keturkojų, daugiausiai – belgų ir vokiečių aviganių.

  Pasieniečių tarnybiniai šunys yra išmokyti sekti "karštais" pėdsakais ir sulaikyti pažeidėjus, aptikti narkotines medžiagas, ginklus bei sprogmenis. VSAT keturkojai dažnai yra kviečiami pagalbon, kai reikia surasti pasiklydusius ar dingusius žmones.

  Pasieniečiai kinologai su savo šunimis nuolat suteikia pagalbą kitoms institucijoms, dažnai dalyvauja tarptautinėse operacijose.

  Dar šia tema

  Tarnybinis šuo Joris aptiko kontrabandinių cigarečių krovinį
  Lietuvos muitininkai siūlo "pareigūno karjerą" gyventojų keturkojams
  Sienos sargas: Lietuvoje atidarytas paminklas tarnybiniam šuniui Ramziui
  Tegai:
  tarnybiniai šunys, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)

  Svarbiausios temos