06:00 2019 Kovo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1302
 • RUB72.7425
  Pinigai, archyvinė nuotrauka

  Trys Lietuvos vartojimo kredito bendrovės nesąžiningai teikė paslaugas

  CC0 / pexels
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  2610

  Dviem iš jų buvo pritaikytos poveikio priemonės, o viena kompensavo gyventojų patirtus nuostolius

  VILNIUS, lapkričio 28 ― Sputnik. Lietuvos banko Priežiūros tarnyba trijose vartojimo kreditus teikiančiose bendrovėse nustatė teisės aktų pažeidimų, praneša Lietuvos banko spaudos tarnyba.

  "mogo LT" nesilaikė Vartojimo kredito įstatymo reikalavimų

  Lietuvos banko Priežiūros tarnyba, patikrinusi UAB "mogo LT" 2017 metų liepos ir gruodžio mėnesiais sudarytas 65 vartojimo kredito sutartis, nustatė Vartojimo kredito įstatymo pažeidimų.

  Įmonė aštuoniose vartojimo kredito sutartyse nustatė bendrą vartojimo kredito kainą, didesnę už bendrą vartojimo kredito sumą.  

  Keturiais atvejais, kai vartojimo kredito gavėjai grąžino vartojimo kreditą anksčiau nustatyto termino, bendrovė nesumažino bendros vartojimo kredito kainos. Be to, UAB "mogo LT" trim atvejais iš pirmiau nurodytų keturių iš klientų reikalavo didesnės kompensacijos, nei leidžia įstatymas.

  Tris vartojimo kredito sutartis įmonė vienašališkai nutraukė dėl to, kad klientai vėlavo mokėti įmokas, tačiau ir toks UAB "mogo LT" sprendimas neatitiko įstatymo reikalavimų (t. y. mokėjimai buvo pradelsti mažiau nei tris mėnesius ir neviršijo 10 % negrąžintos vartojimo kredito sumos).

  Lietuvos banko Priežiūros tarnyba skyrė UAB "mogo LT" 0,04 proc. 2017 metų bendrųjų metinių veiklos pajamų dydžio (3 238 Eur) baudą.

  UAB "SB lizingas" ir penkios sekundės tiesos

  Šių metų gegužės–birželio mėnesiais UAB "SB lizingas" reklamoje teigė, kad jų siūloma palūkanų norma yra 0 proc. Tačiau standartinė informacija apie vartojimo kreditą, įskaitant tai, kad kiekvieną mėnesį yra taikomas 0,7 proc. pasiskolintos sumos dydžio administravimo mokestis ir kad skolinantis 1 000 eurų 24 mėnesiams bendros vartojimo kredito kainos metinė norma sudaro 16,46 proc., pasakyta nebuvo. Ši informacija buvo pateikta raštu mažu šriftu reklamos apačioje ir rodoma tik penkias sekundes.

  Už tai bendrovė nubausta 0,04 proc. 2017 metų bendrųjų metinių veiklos pajamų dydžio (4 161 Eur).  Lietuvos bankas tokio dydžio baudą UAB "SB lizingas" skyrė atsižvelgdamas į tai, kad bendrovė iki sprendimo priėmimo reklamą pakoregavo, o vėliau iš viso nustojo ją transliuoti.   

  "Finansų bitė" neįvertino anksčiau nustatyto termino grąžintų pinigų

  Priežiūros tarnybos specialistai išnagrinėjo 15 vartojimo kredito sutarčių, iš jų dešimčia atvejų UAB "Finansų bitė" klientai grąžino vartojimo kreditą anksčiau nustatyto termino, tačiau apie tokius savo veiksmus neinformavo bendrovės taip, kaip tai buvo numatyta sutartyje.

  Bendrovė visais minėtais atvejais vertino, kad vartojimo kreditas grąžintas ne anksčiau nustatyto termino, o kad vartojimo kredito sutartis buvo tinkamai įvykdyta ir pasibaigusi, todėl bendros vartojimo kredito kainos klientams nesumažino.

  Dėl to UAB "Finansų bitė" klientų išlaidos minėtais dešimčia atvejų viršijo įstatymo leistiną kitų su vartojimo kredito sutartimi susijusių išlaidų ribą, ir skirtingais atvejais gyventojai patyrė nuo 66 iki 243 eurų nuostolių.

  Kadangi tyrimo metu bendrovė kompensavo šiuos klientų patirtus nuostolius, Lietuvos bankas poveikio priemonės jai neskyrė.

  Dar šia tema

  Lietuva pakilo "Standard & Poor's" kredito reitinge
  Tegai:
  vartojimo kreditai, kreditai, Lietuva

  Svarbiausios temos