13:52 2020 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1088
 • RUB68.6934
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Mokytojų streikas Lietuvoje (13)
  37

  Neradę bendros kalbos su valdžia, apie 30 mokytojų iš visos Lietuvos naktį praleido ministerijoje

  VILNIUS, lapkričio 29 — Sputnik. Mokytojų streikas, kuris trunka jau trečią savaitę, persikėlė į Švietimo ir mokslo ministeriją, praneša RIA Novosti.

  Neradę bendros kalbos su valdžia, apie 30 mokytojų iš visos Lietuvos naktį praleido ministerijoje.

  Susirinkę Kolegijų salėje mokytojai ketina laukti susitikimo su švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskene bei švietimo darbuotojų profsąjungos pirmininku Andriumi Navicku.

  Streiką Lietuvos ugdymo įstaigose koordinuojančios profsąjungos vadovas Andrius Navickas kaltina ministeriją tuo, kad ji neatsižvelgia į mokytojų reikalavimus ir sąmoningai vilkina derybas.

  Vėlai vakare, apie 22:00 valandą, mokytojus aplankė mokiniai iš Elektrėnų, kurie atvežė čiužinių, miegmaišių, arbatos ir šokolado.

  Keletas Lietuvos mokyklų lapkričio 12 dieną pradėjo neribotą streiką. Pagrindinis protestuotojų reikalavimas yra pakeisti etatinio darbo apmokėjimo sistemą ir nustatyti aiškų darbo užmokesčio reglamentavimą, padidinti atlyginimus ir sumažinti mokinių skaičių klasėse. Streikas vyksta trečią savaitę.

  "Maždaug 30 mokytojų nakvoja ministerijoje, ministerija yra didelė, vietos visiems užteks. Rytoj prie mūsų prisijungs moksleiviai", — sakė Navickas.

  Pasak jo, švietimo ministrė trečiadienį susitiko su profesinės sąjungos atstovais, tačiau organizacijos reikalavimai liko neišgirsti.

  Pasak sąjungos, jos reikalavimai yra tokie: turėtų būti 36 darbo valandos per savaitę, iš jų ne daugiau kaip 18 kontaktinių valandų; mokytojų darbo laikas turi būti proporcingai paskirstytas; mokytojo darbo valandos turėtų būti skaičiuojamos ne už metus, o už savaitę; turėtų būti parengta mokytojų ir kitų pedagogų darbo užmokesčio didinimo programa, o nuo 2019 metų sausio mėnesio fiksuotas atlyginimas turėtų padidėti 20%; ikimokyklinio ugdymo mokytojams nekontaktinių darbo valandų turi būti bent šešios; moksleivių skaičiaus mažinimas klasėse / grupėse.

  Pedagogų profesinės sąjungos tinklalapyje skelbiama, nuo lapkričio 28 dieną neterminuotame streike dalyvavo 101 Lietuvos mokyklos pedagogai.

  Temos:
  Mokytojų streikas Lietuvoje (13)

  Dar šia tema

  Prie mokytojų streiko prisijungė didžiausia Lietuvos mokykla
  Po susitikimo su ministre mokytojai nusprendė tęsti streiką
  Derybų rezultatai: dėl ko susitarė profsąjungos ir ŠMM
  Tegai:
  valdžia, mokytojai

  Svarbiausios temos