19:27 2019 Kovo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1358
 • RUB73.1062
  Geriamasis vanduo, archyvinė nuotrauka.

  Vilkaviškio rajono geriamajame vandenyje rasta arseno

  CC0 / pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  28 0 0

  Vilkaviškio valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba pranešė, kad UAB "Vilkaviškio vandenys", atlikusi savikontrolės tyrimus, dviejose vandenvietėse nustatė padidėjusį arseno kiekį vandenyje

  VILNIUS, lapkričio 29 — Sputnik. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba pranešime spaudai informuoja, kad Duonelaičių ir Užbalių (Vilkaviškio r.) kaimų gyventojams laikinai uždrausta vandenį gerti ar naudoti maistui dėl jame rasto per didelio arseno kiekio.

  Vilkaviškio valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (Vilkaviškio VMVT) pranešė, kad UAB "Vilkaviškio vandenys", atlikusi savikontrolės tyrimus, dviejose vandenvietėse nustatė padidėjusį arseno kiekį vandenyje – Duonelaičių vandenvietėje – 20,6 µg/l, Užbalių – 16,61 µg/l (leistinas kiekis – 10 µg/l). Duonelaičių vandenvietė tiekia vandenį 14, Užbalių – 44 namų ūkiams.

  Vilkaviškio VMVT inspektoriai laikinai uždraudė viešai tiekiamą geriamąjį vandenį gerti ar naudoti maisto gamybai. Gyventojai supažindinti su draudimu, jiems paaiškinta, kad kurį laiką vanduo bus tinkamas tik buitinėms reikmėms.

  "Pastaruoju metu dėl viešai tiekiamame geriamajame vandenyje vis nustatomo šio cheminio elemento, sustiprinome visų, ypač mažųjų vandenviečių kontrolę, įpareigojome atlikti vandens tyrimus būtent arsenui nustatyti. Kaip ir dėl kokių priežasčių geriamajame vandenyje atsiranda ši cheminė tarša, aiškinamės kartu su įvairių žinybų specialistais", – komentuoja Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Darius Remeika.

  UAB "Vilkaviškio vandenys" įsipareigojo užtikrinti alternatyvų geriamojo vandens tiekimą, aprūpinti žmones vandeniu iš kitų šaltinių. Apie cheminį vandens užterštumą informuota Vilkaviškio rajono savivaldybės administracija bei Marijampolės visuomenės sveikatos centras.

  Spalio mėnesį didesni nei leistini arseno kiekiai buvo nustatyti Marijampolės ir Jurbarko rajonų vandenvietėse.

  Dar šia tema

  Arseno kiekio pokyčiai Raseinių rajono vandens gręžiniuose kelia nerimą
  Bendrovė "Vilniaus vandenys" sumažins paslaugų kainas
  Marijampolės rajone uždrausta naudoti maistui geriamą vandenį
  Lietuvos savivaldybės raginamos užtikrinti geriamojo vandens kokybę
  Tegai:
  tyrimas, geriamasis vanduo

  Svarbiausios temos