16:56 2019 Kovo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB72.7646
  Taksi, archyvinė bnuotrauka

  Taksi firmų savininkas nuslėpė apie ketvirtį milijono eurų pajamų

  © Photo: Pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  2110

  Įtariama, kad panevėžiečio taksi firmose buvo apgaulingai tvarkoma buhalterinė apskaita ir slepiamos pajamos, todėl sumokėti žymiai mažesni mokesčiai į valstybės biudžetą

  VILNIUS, 29 ― Sputnik. Keturioms Aukštaitijos sostinėje taksi paslaugas teikiančioms įmonėms pareikšti įtarimai dėl didelės sumos mokesčių nesumokėjimo.

  Užfiksuoti daugiau nei pusė tūkstančio atvejų, kai firmų taksistai keleiviams neišdavė kvitų už sumokėtus pinigus. Įtariama, kad vėliau bendrovių buhalterinėje apskaitoje buvo nurodomos mažesnės gautos pajamos ir taip išvengiama mokesčių.

  Veikos mechanizmas

  Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas prieš keletą mėnesių. Manoma, kad įtariamieji įmonių buhalterinės apskaitos dokumentus surašydavo taip, jog mėnesinės bendrovių pajamos neviršytų iš anksto sutartų deklaruoti sumų, o likusią dalį pajamų nuslėpdavo.

  Pavyzdžiui, pagal oficialius dokumentus, viena iš šių taksi firmų per metus yra gavusi mažiau nei 3 tūkst. eurų pajamų, nors pareigūnai įtaria, kad uždirbo kelias dešimtis tūkstančių.

  "Pirminiais duomenimis, vien praėjusiais metais minėtos bendrovės galimai nedeklaravo apie ketvirtį milijono eurų pajamų, todėl sumokėjo žymiai mažesnius mokesčius į valstybės biudžetą, nei privalėjo", – sakė Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Julius Gelumbauskas.

  Jo teigimu, pasitvirtinus įtarimams dėl mokesčių slėpimo, prokuratūra sieks, kad įtariamiesiems būtų taikomas išplėstinis turto konfiskavimas bei būtų sumokėti mokesčiai valstybei.

  Kratos, pinigai ir šaudmenys

  Pareigūnai atliko daugiau nei 20 kratų įtariamųjų namuose bei bendrovėse. Kratų metu rasti ir paimti buhalterinės apskaitos dokumentai, tarp jų, kaip įtariama, ir "juodosios buhalterijos" dokumentai, daugiau nei 50 tūkst. eurų, taip pat – nelegaliai laikomi šaudmenys.

  Pirmadienį dviem paroms buvo sulaikytas taksi bendrovių savininkas G. Z. ir viena iš buhalterių. Laikinai apribota galimybė laisvai disponuoti apie 20 automobilių bei įtariamiesiems priklausančiu nekilnojamuoju turtu.

  Už neteisingą duomenų apie pajamas pateikimą pažeidėjams gresia iki 8 metų kalėjimo, už apgaulingą apskaitos tvarkymą – bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki 4 metų. Už neteisėtą disponavimą šaunamaisiais ginklais gresia areštas arba laisvės atėmimas iki 5 metų.

  Dar šia tema

  Maskvoje nufilmuotos taksi automobilių kapinės
  FNTT aiškinasi milijonines sumas siekiančias nelegalias taksi pajamas
  Pavojingas taksi su Rusijos virusu
  Maskvoje antis užpuolė taksi vairuotoją
  Tegai:
  Lietuva, mokesčiai

  Svarbiausios temos