11:50 2019 Kovo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1349
 • RUB72.9217
  Lietuvos geležinkeliai, archyvibnė nuotrauka

  "Lietuvos geležinkelių" infrastruktūra pritaikoma kariniams kroviniams vežti

  © Photo: AB „Lietuvos geležinkeliai“
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  46 0 0

  Pagal geležinkelių infrastruktūros projektą Gaižiūnų geležinkelio stotyje buvo rekonstruota krovos rampa

  VILNIUS, lapkričio 30 ― Sputnik. Pasirašytas bendras "Lietuvos geležinkelių" ir Krašto apsaugos ministerijos projekto "RUK-001-Rukla Rail Head" užbaigimo dokumentas.

  "Šis projektas pradėjo "Lietuvos geležinkelių" bendradarbiavimą su KAM ir Lietuvos kariuomene dėl geležinkelių infrastruktūros atnaujinimo ir jos panaudojimo kariškių poreikiams vežti krovinius geležinkelio transportu. Tai pirmasis, bet ne paskutinis bendras projektas", ― sako Geležinkelių infrastruktūros direkcijos vadovas Karolis Sankovski.

  Geležinkelių infrastruktūros direkcija su bendrove "Hatcon", kurią pasamdė NATO paramos ir viešųjų pirkimų agentūra (NPVPA), pernai buvo pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį dėl geležinkelio stoties rampos Rukloje modernizavimo. Šios sutarties tikslas buvo sudaryti sąlygas visiškai įgyvendinti geležinkelių krovimo rampos Gaižiūnų geležinkelio stotyje statybą.

  Įgyvendinto projekto apimtyje Gaižiūnų geležinkelio stotyje buvo rekonstruota krovos rampa ― ji buvo praplėsta iki 8 m pločio, taip pat įrengta sutankinto skaldos žvyro mišinio dangos aikštelė, išlygintas, suprofiliuotas ir sukeltas paviršius taip, kad paviršinis vanduo nesikauptų ant naujai įrengtos infrastruktūros.

  Karinės infrastruktūros platinimas

  Ministerija siekia per artimiausius kelerius metus pastatyti tris naujus karinius miestelius prie Vilniaus, Šiauliuose ir Šilalės rajone.

  Šiaulių mieste įsikurs Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados "Žemaitija" kunigaikščio Margirio pėstininkų batalionas, Šilalės r. Pajūrio miestelyje bus sukurta infrastruktūra tos pačios brigados "Žemaitija" generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalionui, o Vilnius r. Rokantiškių kaime turėtų įsikurti vienas iš esamų Mechanizuotosios pėstininkų brigados "Geležinis Vilkas" batalionų.

  Visuose trijuose naujuosiuose kariniuose miesteliuose bus pastatytos kareivinės, veiks valgyklos, sporto ir laisvalaikio patalpos, medicinos punktai, remonto dirbtuvės ir visi kiti karinei infrastruktūrai reikalingi objektai.

  Bendra projektų vertė turėtų siekti apie 90 mln. eurų.

  Dar šia tema

  ES tęsia Lietuvos infrastruktūros finansavimą
  NATO batalionui skirtos infrastruktūros statyba apsieis 5,8 mln eurų
  Lietuvos kariuomenės infrastruktūros darbams skirta apie 47 mln eurų
  Tegai:
  Lietuvos geležinkeliai

  Svarbiausios temos