17:29 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  35

  Pastebėta, kad dėl alerginių susirgimų, susijusių su klimato kaita, į gydytojus dažniau kreipėsi vyrai nei moterys, o miesto gyventojams alerginiai susirgimai diagnozuojami dažniau nei kaimo

  VILNIUS, gruodžio 1 ― Sputnik. Lietuvoje padaugėjo alerginių susirgimų, susijusių su klimato kaita, rodo Higienos instituto tyrimai.

  Pernai Lietuvos asmens sveikatos priežiūros įstaigose užregistruota daugiau nei 89 tūkst. su klimato kaita susijusių alerginių ligų atvejų. Dažniausiai gyventojai kreipėsi dėl atopinio dermatito, alerginio rinito bei dominuojančios alerginės astmos.

  Specialistai pažymi, kad per dešimtmetį susirgimų minėtomis alergijomis daugėjo. Taip pat padaugėjo gyventojų, besikreipiančių į gydymo įstaigas dėl nenuodingų vabzdžių ir kitų nenuodingų nariuotakojų įkandimų ar įgėlimų.

  Ligotumo pasiskirstymas pagal lytį skiriasi, priklausomai nuo ligos ir amžiaus, bet vertinant bendrą sergančiųjų alergijomis, susijusiomis su klimato kaita, asmenų skaičių pastebėta, kad dėl šių alerginių susirgimų į gydytojus dažniau kreipėsi vyrai nei moterys, o miesto gyventojams alerginiai susirgimai diagnozuojami dažniau nei kaimo.

  Dar šia tema

  Parengtas nacionalinis planas oro taršai sumažinti
  Savivaldybės raginamos susirūpinti dėl oro taršos
  Tegai:
  alergija, klimato kaita, Lietuva

  Svarbiausios temos