11:39 2019 Liepos 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1173
 • RUB70.5611
  Tuščia klasė, archyvinė nuotrauka.

  Medikų sąjūdis palaiko streikuojančius pedagogus

  © Depositphotos/ wangsong
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Mokytojų streikas Lietuvoje (30)
  24 0 0

  Medikai teigia palaikantys švietimo sistemos darbuotojų streiką kaip protesto formą

  VILNIUS, gruodžio 1 — Sputnik. Lietuvos medikų sąjūdis penktadienio vakarą išreiškė palaikymą streikuojantiems mokytojams, praneša LRT.

  Lietuvos medikų sąjūdžio nuomone, jau suformuotas biudžetas, artėjantis savaitgalis ar atsakingų valdžios atstovų išvykos nėra pakankamas pasiteisinimas, kai situacija yra kritinė.

  Anot Lietuvos medikų sąjūdžio atstovų, atviras dialogas yra geriausias būdas rasti teisingus ir visas puses tenkinančius sprendimus.

  "Lietuvos mokytojų bendruomenė yra nevienalytė — daug profesinių sąjungų ir organizacijų, bet visos jos turi teisę būti išklausytos ir išgirstos, nes Konstitucijoje įtvirtinta nuostata, kad "įstatymui, teismui ir kitoms valstybės institucijoms ar pareigūnams visi asmenys lygūs". Atvirą ignoravimą ir pusiau slaptus susitarimus yra patyrusi ir Lietuvos medikų bendruomenė", — skelbiama Lietuvos medikų sąjūdžio pranešime.

  Medikai teigia palaikantys švietimo sistemos darbuotojų streiką kaip protesto formą.

  Lietuvos medikų sąjūdžio vadovė Živilė Gudlevičienė teigia, kad tokia protesto prieš netinkamą atstovavimą forma yra priimtina ir vykdoma daugelyje demokratinių pasaulio šalių.

  Pasak jos, džiugu, kad švietimo sistemos darbuotojai, mokytojai bendrąja prasme, suteikė mums visiems šitą neįkainojamą demokratijos pamoką.

  Mokytojų streikas

  Streikas prasidėjo lapkričio 12 dieną. Streikuotojai teigia, kad rugsėjį įvesta etatinio mokytojų darbo apmokėjimo sistema yra neskaidri ir neteisinga, ministerija nepasirūpino pertvarkos įgyvendinimu — mokytojai visoje Lietuvoje už tą patį darbą uždirba skirtingai dėl galimybės subjektyviai interpretuoti tvarką.

  Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, lapkričio 30 dieną streikavo 71 švietimo įstaiga. Streiką ketina tęsti 70, prisijungti viena, nutraukti irgi viena švietimo įstaiga. Streikuos apie 1500 mokytojų.

  Temos:
  Mokytojų streikas Lietuvoje (30)

  Dar šia tema

  Po susitikimo su ministre mokytojai nusprendė tęsti streiką
  Derybų rezultatai: dėl ko susitarė profsąjungos ir ŠMM
  Skvernelis: streikuojantys mokytojai kenkia vaikams
  Vyriausybė siūlo partijoms pasirašyti susitarimą dėl švietimo finansavimo
  Mokytojų reikalavimai kainuos valstybei 300 mln eurų
  Tegai:
  streikas, švietimo darbuotojai, medikai

  Svarbiausios temos