23:38 2020 Spalio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1832
 • RUB90.5710
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  66

  Sostinės meras sakė, kad supainiojo Džordžą Bušą vyresnįjį su Džordžu Bušu, nes tuo metu, kai raštu reiškė užuojautą, jis labai jaudinosi

  VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Vilniaus meras Remigijus Šimašius atsiprašė dėl to, kad supainiojo Džordžą Bušą vyresnįjį su Džordžu Bušu. Tai jis parašė savo Facebook puslapyje.

  "Šiandien liūdna žinia, bet tuo pačiu ir paguodžianti. Liūdna tai, kad mirė George H W Bush. Didis žmogus, daug padėjęs Lietuvai. Apmaudu, kad padariau klaidą ir parašiau apie jo sūnų George W Bush. Atsiprašau, kad mano susijaudinimas, atvedė prie klaidos, ir ką nors galėjo suklaidinti ar įžeisti", — parašė Šimašius.

  Jis pabrėžė, kad gavo gerą pamoką ir kai dėl kažko svarbaus susirūpini, tai prieš pasakant žodį reikia kelis kartus įkvėpti. 

  "Nes pirma emocija gali atvesti prie klaidos, dėl kurios bus gėda..." — rašo Vilniaus meras Šimašius.

  Žiniasklaidos duomenimis, šeštadienį Šimašius išreiškė užuojautą dėl Džordžo Bušo vyresniojo mirties. Savo žinutėje meras supainiojo prezidentus ir priskyrė Džordžo Bušo jaunesniojo žodžius apie Lietuvą jo mirusiam tėvui.

  Anot jo, būtent Džordžas Bušas vyresnysis pasakė: "Tas, kas pasirinks Lietuvą savo priešu, bus ir Jungtinių Valstijų priešas!". Tačiau iš tikrųjų tai Džordžo Bušo jaunesniojo žodžiai.

  Мемориальная табличка, установленная после визита президента США Джорджа Буша-младшего 23 ноября 2002 года
  Memorialinė lentelė su Džordžo Bušo jaunesniojo citata apie Lietuvą

  Vėliau Šimašius suprato klaidą, ištrynė žinutę ir atsiprašė.

  Džordžas Bušas vyresnysis vadovavo JAV 1989-1993 metais. Jo tarptautinė politika garsėjo karinėmis operacijomis Panamoje, Filipinuose ir Persijos įlankoje. Prieš prezidentavimą Bušas ėjo JAV viceprezidento pareigas (43-ias pagal eilę) vadovaujant Reiganui. Išrinktas nuo Teksaso valstijos jis dirbo Atstovų rūmuose (1967–1971), JAV ambasadoriumi prie Jungtinių Tautų (1971–1973), Respublikonų partijos pirmininku (1973–1974), JAV ambasadoriumi Kinijoje (1974–1976) ir vadovavo CŽV nuo 1976 iki 1977 metų.

  Dar šia tema

  VTEK tirs Vilniaus mero Šimašiaus elgesį
  Šimašius pristatė savo antros mero kadencijos planą
  Kas laukia Lietuvos liberalų?
  Vilniaus meras palieka Liberalų sąjūdžio gretas
  Tegai:
  Džordžas Bušas-vyresnysis, Remigijus Šimašius

  Svarbiausios temos