02:38 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1726
 • RUB86.6018
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  19

  Neteisėtai žvejojantiems gresia ne tik baudos, konfiskuojami ir jų įrankiai, be to, pažeidėjai turi atlyginti gamtai padarytą žalą, pažymi aplinkosaugininkai

  VILNIUS, gruodžio 3 – Sputnik. Šiemet už mėgėjų žvejybos reikalavimų nepaisymą jau nubausta arti dviejų tūkstančių pažeidėjų, praneša Aplinkos ministerijos spaudos tarnyba.

  Ministerijos atstovai pažymi, kad vandens telkinių pakrantes aplinkosaugininkai kontroliuoja ne tik per žuvų ištekliams apsaugoti skirtas akcijas ir reidus, o nuolat. Jos tikrinamos ir po darbo valandų, poilsio bei švenčių dienomis.

  Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos duomenimis, per tris šių metų ketvirčius administracinėn atsakomybėn už neteisėtai vykdomą mėgėjų žvejybą patraukti 1876 asmenys, iš jų 391 — už šiurkščius pažeidimus. Daugiausia šių pažeidimų išaiškinta Klaipėdos (707), Utenos (307) ir Šiaulių (231) regionuose.

  Paskirtų šiemetinių baudų suma siekia beveik 52 tūkstančius eurų. Tačiau neteisėtai žvejojantiems gresia ne tik baudos. Konfiskuojami ir įrankiai, kuriais padaryti pažeidimai. Šiemet iš žvejų mėgėjų jau konfiskuoti 542 draudžiami įrankiai (tinklai, žeberklai), 729 kiti žvejybos įrankiai (meškerės, povandeninės žūklės šautuvai) ir 57 valtys.

  Be to, pažeidėjai turi atlyginti gamtai padarytą žalą. Šiemet bendra jiems pateiktų ieškinių suma — arti 17 tūkstančių eurų.

  Aplinkos ministerija prašo visuomenės kuo aktyviau prisidėti saugant mūsų krašto gamtą — apie pastebėtus gamtosauginius pažeidimus, aplinkos teršimo ar niokojimo atvejus nedelsiant pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112 arba tiesiogiai Aplinkos apsaugos departamentui telefonu (5) 273 2995.

  Dar šia tema

  Žvejys Robinas Hudas šimto metrų atstumu pataiko į laimikį iš lanko
  Aplinkosaugininkai pergudravo pažeidėją
  Kaip Anglijos ir Prancūzijos žvejai susipešė dėl jūros šakučių
  Tegai:
  aplinkosaugininkai, baudos, žvejai, žvejyba

  Svarbiausios temos