16:07 2019 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB72.1352
  Greitoji pagalba, archyvinė nuotrauka

  Mobilios medikų brigados savanoriškai lanko Kėdainių rajono kaimų senolius

  © Photo: Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  15 0 0

  Gydytojai pas gyventojus, vyresnius nei 65 metų, vyksta be specialaus iškvietimo

  VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centras pacientams pradėjo teikti naują paslaugą: pas neišgalinčius ar seniai nesilankiusius pas medikus į namus atlikti įvairių tyrimų ir konsultuoti vyksta mobilios brigados, teigiama LRT reportaže.

  Vieniši ir vyresni žmonėms, ypač gyvenantys kaimuose, kur nėra susisiekimo, sako, kad tokia pagalba jiems labai reikalinga. O medikų teigimu, tai ne tik prevencinė priemonė, bet ir galimybė anksčiau diagnozuoti ligas.

  Pelėdnagių ambulatorijos slaugytojos specialiu greitosios medicinos pagalbos automobiliu kartą per mėnesį išvyksta pas atokiausių kaimų ir vienkiemių gyventojus, kurie nenori ar dėl neįglumo negali lankytis pas gydytojus.

  Pas gyventojus, vyresnius nei 65 metų, slaugytojos vyksta be specialaus iškvietimo. Jos sako, kad viename kaime atradusios 17 žmonių, visai nebuvusių pas gydytojus, nors sveikatos problemų ir turinčių.

  Pelėdnagių seniūnija — viena didžiausių Kėdainių rajone. Seniūnas Edvinas Pagirskas sako, kad mobilios medikų paslaugos — pagalba ir socialiniams darbuotojams.

  Pirminės sveikatos priežiūros centre, pasak direktorės, registruota daugiau kaip 40 tūkst. gyventojų, pusė gyvena kaime, apie trečdalis nesilanko pas medikus, todėl nuspręsta apžiūrėti juos namie.

  "Mes turim stacionarių medicinos punktų kaimuose, tačiau netgi šitie punktai, iki kurių atstumas 7 ar 8 kilometrai, kai kuriems žmonėms sunkiai pasiekiami", — sakė Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Audronė Rimkevičienė.

  Per mėnesį mobilioji medikų brigada aplankė tik dvi seniūnijas, tačiau žadama aplankyti visas.

  Dar šia tema

  Kaip įsigyti kompensuojamųjų vaistų pigiau?
  Pacientai negali būti priverstinai perregistruojami pas kitus šeimos gydytojus
  Sveikatos draudimu apdraustas kas aštuntas Lietuvos gyventojas
  Tegai:
  mobilios medikų brigados, senoliai, medikai

  Svarbiausios temos