01:36 2019 Gegužės 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1167
 • RUB72.0519
  Žmonės su negalia, archyvinė nuotrauka

  Lietuvoje vis dar trūksta priemonių, kurios gerintų neįgaliųjų gyvenimą

  © Flickr/ Ze'ev Barkan
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  2310

  Minint Tarptautinę neįgaliųjų dieną, nevyriausybinės organizacijos džiaugiasi, kad pastaruoju metu Lietuvoje daugėja dėmesio neįgaliųjų problemoms, tačiau vis dar pasigenda kai kurių priemonių

  VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Neįgaliųjų atstovai pasigenda priemonių, kurios gerintų kasdienį neįgaliųjų gyvenimą, LRT Radijui sakė Lietuvos negalios organizacijų forumo prezidentė Dovilė Juodkaitė.

  Minint Tarptautinę neįgaliųjų dieną, nevyriausybinės organizacijos džiaugiasi, kad pastaruoju metu Lietuvoje daugėja dėmesio neįgaliųjų problemoms, kurios iki tol buvo nesprendžiamos dešimtmečius.

  Juodkaitė pastebi, kad keičiasi valdžios institucijų požiūris ir dažniau tariamasi su neįgaliųjų atstovais, tačiau ji pasigenda priemonių, kurios gerintų kasdienį žmonių gyvenimą.

  Lietuvoje yra apie 250 tūkst. žmonių, turinčių negalią.

  "Eurostat" duomenimis, kas ketvirtas Europos Sąjungos gyventojas, 16 metų ir vyresni, 2017 metais turi ilgalaikę negalią. Tai reiškia, kad per šešis mėnesius ar ilgiau jie patyrė sunkumų kasdienėje veikloje, pavyzdžiui, mokykloje, darbe, namų ūkio ar laisvalaikio srityse.

  ES daugiausia ilgalaikę negalią turinčių gyventojų užregistruota Latvijoje, 41 proc. Lietuvoje šis rodiklis šiek tiek viršija ES vidurkį (25 proc.) — šalyje yra 30 proc. gyventojų su negalia. Žemiausius rodiklius turi Malta (12 proc.) ir Švedija (13 proc.).

  Dar šia tema

  Transporto balsas: Kaune plečiamos paslaugos žmonėms su regos negalia
  Žmonėms su regos negalia – daugiau prieinamų kūrinių
  Žmonėms su negalia bus užtikrinta teisė rinkti valdžią
  Seimas siūlo neįgaliems vaikams išmokas didinti dvigubai
  Tegai:
  Tarptautinė žmonių su negalia diena, negalią turintys žmonės, žmonės su negalia

  Svarbiausios temos