00:22 2019 Rugpjūčio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1076
 • RUB73.3855
  Gatvėse barstoma druska, archyvinė nuotrauka

  "Grinda" aktyviai valo gatves: jau panaudota 20 vagonų druskos

  © Фото: vilnius.lt
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  29 0 0

  Pirmiausia barstomos pagrindinės sostinės arterijos, kuriomis vyksta intensyviausias transporto eismas

  VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Jau pirmąjį žiemos savaitgalį UAB "Grinda" gatvių valymo technika Vilniuje atliko daugiau nei 200 reisų, sniego valytuvai nuvažiavo apie 10 tūkst. km. Per kelias sniegingas paras gatvėms barstyti panaudota apie 1200 t — beveik 20 vagonų — druskos, rašoma bendrovės pranešime žiniasklaidai.

  Ruošdamasi artėjančioms orų permainoms, Vilniaus miesto gatves prižiūrinti bendrovė "Grinda" jau dabar prevenciškai barsto miesto gatves druskų ir smėlio mišiniais. Iš anksto, dar prieš prasidedant šlapdribai, pabarsčius gatves, ant jų paviršiaus nesusidaro ledo ar suspausto sniego sluoksnis.
  Pirmiausia barstomos pagrindinės sostinės arterijos, kuriomis vyksta intensyviausias transporto eismas – tai vakarinis ir pietinis aplinkkeliai, taip pat greitojo eismo gatvės — Ukmergės, Geležinio Vilko, T. Narbuto, S. Batoro, Ozo, Oslo gatvės, Savanorių, Laisvės ir Pilaitės prospektai, tiltai ir viadukai, įkalnės ir nuokalnės.

  Vilniaus miesto priežiūros žiemą prioritetas skiriamas gatvėms, kuriomis driekiasi viešojo transporto maršrutai. Vėliau sniego valymo technika siunčiama į kitas, mažesnio eismo intensyvumo gatves.

  Gruodžio orai Lietuvoje ir Vilniuje >>

  "Stebime orų pokyčius ir jiems ruošiamės — šiuo metu gatvėse dirba 48 sniego valymo sunkvežimių. Kadangi dienos metu sniego valytuvai dirba bendrame transporto sraute, prašome visų eismo dalyvių elgtis supratingai ir duoti pirmenybę gatves prižiūrinčiai technikai," — sako bendrovės "Grinda" direktorius Kęstutis Vaicekiūtis.

  Sniego valytuvų darbą galima stebėti https://atviras.vilnius.lt/valytuvai/.

  Dar šia tema

  Po žiemos atsivėrusios avarinės duobės Vilniaus gatvėse tvarkomos ir naktimis
  Kaip atrodo atnaujinta Vytauto gatvė
  Vilniaus tvarką stebės dronas
  Tegai:
  barstytuvas, druska, naujos kartos vakuuminės gatvių valymo mašinos, Grinda

  Svarbiausios temos