18:52 2019 Rugpjūčio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1076
 • RUB73.3855
  Gėlių padėjimas

  Lietuvoje pirmą kartą paminėta Nežinomo kareivio diena

  © Sputnik / Константин Чалабов
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  45 0 0

  Rusijos ambasados, veteranų ir visuomeninių organizacijų atstovai padėjo vainikus prie paminklų tarybiniams karo belaisviams, žuvusiems nuo nacių rankų

  VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik. Lietuvoje pirmą kartą pagerbtas tarybinių karių atminimas Nežinomo kareivio dieną.

  Panerių memorialas
  © Sputnik/ Андрей Богданов

  Prie akcijos prisijungė Rusijos ambasados ​​Lietuvoje, veteranų ir visuomeninių organizacijų, asociacijos "Užmiršti kareiviai" atstovai, praneša RIA Novosti.

  Renginio dalyviai aplankė dvi atmintinas vietas su karių kapavietėmis. Gėlės ir vainikai padėti viename iš Lietuvos sostinės rajonų — Naujojoje Vilnioje, kur yra paminklas tarybiniams karo belaisviams, nužudytiems 1941-1943 metais vokiečių įsibrovėlių. Kaip nurodyta ant memorialinio akmens, šioje vietoje palaidota 4,5 tūkstančio tarybinių karo belaisvių.

  "Karo metu nelaisvėje atsidūrė daugiau kaip penki milijonai Raudonosios armijos kareivių, iš kurių tik 1,8 milijono sugrįžo į Tarybų Sąjungą. Milijonai yra palaidoti, deja, daugelio jų kapavietės nėra žinomos. Šiandien mes laikome savo pareigą aplankyti karo belaisvių paminklus", — pasakė Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas Naujojoje Vilnioje vykusioje ceremonijoje.

  Jis pažymėjo, kad diplomatinė atstovybė ir toliau daug dėmesio skirs kareivių atminimui.

  "Amžina šlovė žuvusiems. Šlovė jiems", — pasakė respublikos Antrojo pasaulinio karo veteranų, kovojusių antihitlerinės koalicijos pusėje, organizacijos pirmininkas Julius Deksnys.

  Po to akcijos dalyviai padėjo vainikus ir gėles prie paminklų Panerių memorialiniame komplekse. Panerių miške naciai nuo 1941 metų vidurio iki 1944 metų rugpjūčio pabaigos nužudė apie 70 tūkstančių žydų, ten nužudyta daugiau kaip 29 tūkstančiai kitų tautybių žmonių, įskaitant rusus, lietuvius, lenkus ir romus. Tarp sušaudytų yra tarybinių karo belaisvių. Sušaudymo vietoje yra memorialas po atviru dangumi, kurio pirmieji paminklai buvo pastatyti 1948 metais. 2013 metais memorialas buvo visiškai atkurtas ir sutvarkytas.

  Gruodžio 3 dieną Rusijoje minima Nežinomo kareivio diena. Pagrindu nustatyti šios atmintinos dienos datą būtent šią dieną tapo tas faktas, kad 1966 metų gruodžio 3 dieną, minint Vokietijos kariuomenės sutriuškinimo šalia Maskvos 25-ąsias metines, nežinomo kareivio pelenai buvo pernešti iš bendro kapo, esančio Leningrado plento prie Maskvos 41-ajame kilometre, ir iškilmingai palaidoti Aleksandro sode, prie Maskvos Kremliaus sienų.

  Akcija rengiama nuo 2014 metų, tačiau Lietuva joje dalyvauja pirmą kartą.

  Dar šia tema

  Niekas nepamirštas: Vilniaus gatvėmis žygiavo "Nemirtingasis pulkas"
  Paminėtos 74- osios Vilniaus išlaisvinimo nuo fašistų įsibrovėlių metinės
  Lenkijoje griaunamas Dėkingumo Raudonajai armijai paminklas
  Tegai:
  Rusijos ambasada Lietuvoje, Nežinomo kareivio diena, Lietuva

  Svarbiausios temos