13:16 2020 Vasario 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  53

  Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis pradėjo nusikaltėlio nušalinimo nuo pareigų procedūrą, pažymėjęs, kad prokuratūros pareigūnai privalo laikytis aukščiausių elgesio ir etikos standartų

  VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Mašina važiavęs neblaivus Lietuvos generalinės prokuratūros prokuroras atsitrenkė į pakelės šviesoforą Vilniuje, praneša Generalinės prokuratūros spaudos tarnyba.

  Avarija įvyko trečiadienį 7:00. Automobilis "Mitsubishi Outlander" atsitrenkė į pakelės šviesoforą Rinktinės — Žvejų gatvių sankryžoje. Nukentėjusiųjų nėra.

  Prokuroras, kuris vairavo automobilį, buvo girtas. Po patikrinimo paaiškėjo, kad alkoholio kiekis kraujyje jo buvo 2,79 promilės. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

  Sužinojęs apie incidentą, generalinis prokuroras Evaldas Pašilis inicijavo prokuroro nušalinimo nuo pareigų procedūrą ir tarnybinį patikrinimą.

  "Prokurorui keliami aukščiausi elgesio bei etikos standartai, todėl tokie atvejai buvo ir bus tiriami bei vertinami principingai ir griežtai", — pareiškė Pašilis.

  Pažymima, kad per pastaruosius kelerius metus dėl aplinkybių, susijusių su alkoholio vartojimu, darbo prokuratūroje neteko penki asmenys.​

  Lietuvoje už vairavimą kelių transporto priemonės apsvaigus nuo alkoholio, kai jo koncentracija kraujyje viršija 1,5 promilės asmuo baudžiamas bauda, areštu arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

  Vien praėjusiais metais respublikoje buvo sugauta apie dešimt tūkstančių girtų vairuotojų, pusės kurių girtumo laipsnis siekė 1,5 promilės.

  Anksčiau Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė atleido iš darbo Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmų teisėją Gražiną Kazilionienę, kuri neblaivi vairavo automobilį. Paaiškėjo, kad alkoholio kiekis jos kraujyje viršijo normą — 1,85 promilės.

  Dar šia tema

  Neblaiviems vairuotojams, vengiantiems pasitikrinti blaivumą, — baudžiamoji atsakomybė
  Už vairavimą esant neblaiviai iš vilnietės konfiskuota 40 tūkst eurų
  Naktinės lenktynės: Ukmergėje policija vijosi girtą vairuotoją
  Tegai:
  Generalinė prokuratūra, avarija, prokuroras, Vilnius, Lietuva

  Svarbiausios temos