00:19 2020 Balandžio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.0791
 • RUB82.4810
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  39

  Siekiama, kad Lietuvoje sumažėtų emigracija, augtų gimstamumas, didėtų vidutinė gyvenimo trukmė ir vyresnio amžiaus žmonių užimtumas

  VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Vyriausybė patvirtino Demografijos, migracijos ir integracijos politikos strategijos veiklos planą, kuris turės įtaką teigiamiems Lietuvos gyventojų skaičiaus pokyčiams.

  Suplanuotais veiksmais siekiama, kad sumažėtų emigracija, didėtų grįžtamoji migracija, būtų labiau subalansuota trečiųjų šalių piliečių imigracija, augtų gimstamumas, didėtų vidutinė gyvenimo trukmė ir vyresnio amžiaus žmonių užimtumas.

  Šeimos gerovė

  Šioje srityje norima sudaryti geresnes sąlygas derinti šeimos ir darbo įsipareigojimus, paslaugų šeimoms ir vaikams kokybę, plėtoti finansines paskatas šeimoms, auginančioms vaikus, plėsti būsto pasirinkimo galimybes, gerinti šeimos sveikatos būklę.

  Vyresnio amžiaus asmenų integracija

  Siekiama stiprinti vyresnio amžiaus jų dalyvavimą socialiniame ir politiniame gyvenime, užtikrinant finansinę jų gerovę, padedant išlaikyti darbą ar įsidarbinti, nuosekliai didinant pensijas, gerinti sveikatos apsaugą, išplečiant paslaugas, mažinant išlaidas vaistams.  

  Migracija

  Skatinant grįžtamąją migraciją ketinama stiprinti ekonominę gyventojų gerovę, stiprinti socialinį gyventojų saugumą ir psichologinę gerovę, stiprinti gyventojų susietumą su šalimi, vykdant veiksmingą diasporos politiką.

  Veiklos plano priemonės bus įgyvendinamos iš valstybės biudžete vykdytojams, atsakingiems už konkrečių priemonių įgyvendinimą, patvirtintų bendrųjų asignavimų ir kitų lėšų. Skaičiuojama, kad vien priemonėms, kurios numatytos institucijų strateginio planavimo dokumentuose, per trejus metus reikės 1,66 mlrd. eurų.

  Lietuvos statistikos departamentas teigia, kad spalio pradžioje Lietuvoje gyveno 2 797 milijonai žmonių, 12 tūkstančių mažiau nei šių metų pradžioje. Nuo sausio iki rugsėjo iš Lietuvos išvyko 3 608 žmonių, o praėjusiais metais per tą patį laikotarpį iš Lietuvos emigravo apie 24 tūkst. žmonių.

  Anksčiau buvo pranešama, kad Lietuva yra ES lyderė pagal gyventojų mažėjimą. Per praėjusius metus gyventojų skaičius sumažėjo 13,8 proc.

  Pasak ekspertų, kai kurios reformos, kurių ėmėsi arba tik planuoja įgyvendinti valdžia, prisideda prie gyventojų skaičiaus šalyje mažėjimo.

  Dar šia tema

  Ar seksualinis vaikų ugdymas pagerins Lietuvos demografiją
  Ekspertas: Rusija nekalta dėl to, kad Lietuva negali išspręsti savo problemų
  Lietuva tikisi, kad iki 2030 metų gyventojų skaičius padidės iki 3 mln
  Ekspertas: Baltijos šalių gyventojų gyvenimo trukmę lemia gerovė
  Tegai:
  demografijos problemos, Vyriausybė, Lietuva

  Svarbiausios temos