17:05 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Sporto naujienos (97)
  63

  Konservatoriai pristatė alternatyvų planą, kur reikia nukreipti šiandien Vilniaus nacionalinio stadiono statyboms skirtas lėšas

  VILNIUS, gruodžio 6 — Sputnik. Seimo nariai Dainius Kreivys ir Monika Navickienė trečiadienį kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, kviesdami perskirstyti nacionalinio stadiono statyboms skirtas lėšas į labiau prioritetines Vilniaus sporto sritis, rašoma Seimo pranešime žiniasklaidai.

  Spaudos konferencijoje, kurioje kartu dalyvavo ir Vilniaus miesto tarybos narys Valdas Benkunskas, konservatoriai pristatė alternatyvų planą, kur reikia nukreipti šiandien Vilniaus nacionalinio stadiono statyboms skirtas lėšas.

  "Suprantu, kad Vilniui reikia turėti deramą stadioną, tačiau šiandien yra didesnių prioritetų. Vilniuje esanti sporto infrastruktūra yra tragiška — vaikai, mėgėjai, senjorai tiesiog neturi kur sportuoti. Todėl kyla klausimas, ar pirmiau investuojame į vaikus ir bendruomenę, ar statome nacionalinį stadioną?" — teigė Kreivys.

  Pasak jo, šiandien prioritetai turi krypti į jaunimo sporto gyvinimą ir masiškumą Vilniuje. Kiekviename Vilniaus mikrorajone parlamentaras siūlo įrengti po kokybišką, bet kokiu sezono ir paros metu naudojamą futbolo aikštę, atnaujinti esamas aikštes bei pastatyti bent keletą visuomenei atvirų baseinų.

  Kreivys mano, kad ši infrastruktūra turi būti laisvai prieinama bendruomenėms, atvira sporto mokykloms bei statoma kuo arčiau gyvenamųjų mikrorajonų. Atsisakius nacionalinio stadiono projekto, už stadiono lėšas užtektų įrengti visą šią infrastruktūrą bei pastatyti 4 UEFA žvaigždutes atitinkantį, 10 tūkst. žiūrovų talpinantį miesto stadioną.

  Benkunsko nuomone, pagal šiandieninį stadiono projektą, tai net nepanašu į nacionalinį stadioną, nes pagal numatytą vietų skaičių, stadionas bus mažesnis už Vilniaus Žalgirio stadioną, Kauno Žalgirio areną ir net mažesnis už Kauno Dariaus ir Girėno stadioną.

  Juolab, kad projekto kaina yra neadekvačiai didelė. 80 mln. eurų, sostinės tarybos nario manymu, tokiam stadionui yra gerokai per daug.

  Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto narė Monika Navickienė teigė, kad resursai, Islandijos pavyzdžiu, turi būti nukreipiami į jaunimo užimtumo didinimą.

  Pasak jos, Strateginė miesto politika turi būti orientuota į sporto sąlygų ir sveikatinimo infrastruktūros sukūrimą Vilniaus mieste. Kaip rodo pasaulyje jau išgarsėjęs Islandijos atvejis, šios infrastruktūros sukūrimas nėra nukreiptas tik į sportinių rezultatų gerinimą.

  Tai priemonė, padedanti spręsti kompleksines socialines problemas. Taip didinami vaikų ir jaunimo užimtumo rodikliai, sprendžiamos socialinės problemos, gerinamos visuomenės sveikatos charakteristikos.

  Nacionalinio stadiono projektui po Aukščiausiojo teismo sprendimo grįžus į pradinę stadiją, konservatoriai oficialiu kreipimusi kvietė premjerą Saulių Skvernelį peržiūrėti lėšų skyrimą bei jas nukreipti į miesto sporto sistemos kūrimą.

  Temos:
  Sporto naujienos (97)

  Dar šia tema

  Futbolo gerbėjai reikalauja grąžinti jiems "Žalgirį"
  "Žalgiro" sirgaliai nepasiduoda: pristatytas stadiono finansinis planas
  Lietuvos premjeras ir Vilniaus meras susitarė dėl stadiono statybų
  Futbolo šventė vyksta be mūsų. Žvilgsnis iš provincijos
  Tegai:
  stadionas, lėšos, konservatoriai

  Svarbiausios temos