11:59 2019 Lapkričio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1077
 • RUB70.6272
  Vilniaus universitetas, archyvinė nuotrauka

  Šiaulių universitetas prisijungs prie Vilniaus universiteto

  © Фото: Vilnaius universitetas/Facebook
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  38 0 0

  Šiaulių universitetą siūloma reorganizuoti nuo kitų metų liepos 1 dienos

  VILNIUS, gruodžio 6 — Sputnik. Vyriausybė teiks Seimui siūlymą Šiaulių universitetą prijungti prie Vilniaus universiteto.

  Po reorganizavimo Šiaulių universitetas taps Vilniaus universiteto kamieniniu akademiniu padaliniu — Šiaulių akademija. Jo veiklos tęstinumą, akademinį ir ūkinį savarankiškumą garantuos VU statutas.

  "Šiaulių universiteto prisijungimas prie Vilniaus universiteto sustiprins mokslo ir studijų potencialą Šiauliuose ir leis geriau atliepti miesto ir regiono bendruomenės bei darbo rinkos poreikius", — sako švietimo ir mokslo viceministras Giedrius Viliūnas.

  Šiaulių universitetą siūloma reorganizuoti nuo 2019 metų liepos 1 dienos.

  Į besijungiančius Vilniaus ir Šiaulių universitetus investuojama 46 mln. eurų — iki 32 mln. eurų ES investicijų ir apie 14 mln. eurų vertės valstybės nekilnojamojo turto.

  Vykdant valstybinių universitetų tinklo optimizavimo planą, 14 valstybinių universitetų persitvarkys į 9. Universitetų tinklui optimizuoti skiriama 123 mln. eurų, iš jų 106 mln. eurų ES investicijų — fakultetams sujungti ir perkelti, įrangai atnaujinti, akademiniams miesteliams rekonstruoti. Į universitetus taip pat investuojama valstybės turto už 56,981 mln.: investuota — už 33,89 mln. eurų, numatoma — už 23,091 mln. eurų.

  Lietuvos universitetai ištuštėjo

  Lietuvos universitetai ištuštėjo 40% per laikotarpį nuo 2010 iki 2017 metų, pagal centro "MOSTA" atliktus tyrimus. Tuo pat metu labai auga universitetų ūkio ir administracijos išlaidos.

  Palyginti su 2010 metais, jos išaugo taip pat beveik 40%. Vadinasi, pinigai leidžiami ne studentams, o pastatams ir jų administravimui.

  Dar šia tema

  Seimas priėmė nutarimą dėl LEU ir ASU prijungimo prie VDU
  Universitetų tinklo optimizavimas: MRU jungiamas prie VGTU
  Tegai:
  Vilniaus universitetas

  Svarbiausios temos