11:34 2019 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1067
 • RUB70.6938
  Juveliriniai dirbiniai

  Latvis, apiplėšęs Plungės juvelyrinę parduotuvę, sulaikytas Suomijoje

  © Фото: pexels.com
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  23 0 0

  Ginkluotas apiplėšimas įvyko prieš ketverius metus, sulaikyti nusikaltėlio iš karto nepavyko, tačiau jo paieškos tęsėsi, pasitelkus užsienio pareigūnus

  VILNIUS, gruodžio 6 — Sputnik. Klaipėdoje baigtas ginkluoto Plungės juvelyrinės parduotuvės apiplėšimo tyrimas, kaltinamasis buvo sulaikytas Suomijoje ir perduotas Lietuvai, praėjus ketveriems metams po nusikaltimo įvykdymo, praneša Lietuvos policijos spaudos tarnyba.

  Ciniškas apiplėšimas įvykdytas Plungėje 2014 metų spalio mėnesį, devintą valandą ryto. Pirkėju apsimetęs ir pardavėjos dėmesį nukreipęs plėšikas išsitraukė ginklą ir įrėmęs jį pardavėjai į nugarą pareikalavo sudėti į paruoštus polietileninius maišus vitrinose buvusius aukso dirbinius.

  Užpuoliko grobis — daug grandinėlių, apyrankių bei kitų dirbinių, kurių vertė — daugiau nei 70 tūkstančių eurų.

  Savo veidą užpuolikas pridengė kepure su snapeliu ir akiniais.  

  Sulaikyti nusikaltėlio "karštais pėdsakais" nepavyko, tačiau kriminalinės policijos pareigūnų profesionaliai atliktais neatidėliotinais tyrimo veiksmais įvykio vietoje buvo surinkti visi įmanomi nusikaltimo pėdsakai. Teisėsaugininkai atliko didelio masto kompleksinius tyrimo veiksmus, glaudžiai bendradarbiavo su specializuotais kriminalistiniais padaliniais ir užsienio partneriais.

  Po kelerių tyrimo metų buvo nustatytas, įtariama, parduotuvę Plungėje apiplėšęs asmuo. Įvykio vietoje užpuoliko palikti pėdsakai sutapo su nuo 2017 metų Suomijoje gyvenusio latvio individualiaisiais požymiais. Didelės vertės turto pagrobimu panaudojant šaunamąjį ginklą įtariamojo atžvilgiu buvo išduotas Europos arešto orderis, po trijų dienų jis buvo sulaikytas Suomijoje bei rugsėjį perduotas Lietuvai.

  Kaltinamasis parodė, kad visus pinigus, gautus pardavus pagrobtą juvelyriką, jis išleido lošimo namuose. Jam paskirta kardomoji priemonė — suėmimas. Už didelės vertės turto pagrobimą panaudojant šaunamąjį ginklą jam gresia laisvės atėmimo bausmė nuo dvejų iki 10 metų.

  Dar šia tema

  Kortos, pinigai, ginklas: vyras apiplėšė kazino Las Vegase
  Vieni nusikalstamo pasaulio atstovai Klaipėdoje užpuolė ir apiplėšė kitą
  Vilniuje organizuota grupė apiplėšė septynis lombardus ir fotoparduotuvę
  Klaipėdiečio apiplėšimo būdas įžūlumu priminė 90-uosius
  Tegai:
  latviai, Suomija, Plungė, Lietuva, apiplėšimas

  Svarbiausios temos