08:34 2019 Liepos 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1215
 • RUB70.6525
  Dalia Grybauskaitė, archyvinė nuotrauka.

  Prezidentė dėl mokytojų Skverneliui davė tris savaites

  © AFP 2019 / BEN STANSALL
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Mokytojų streikas Lietuvoje (30)
  48 0 0

  Grybauskaitė teigia vyriausybės vadovui Sauliui Skverneliui suteikusi tris savaites šiems klausimams išspręsti, tačiau tai nebuvo padaryta

  VILNIUS, gruodžio 7 — Sputnik. Švietimo reforma buvo įvesta skubotai ir arogantiškai, o jos įgyvendinimas — dar prastesnis, LRT RADIJUI sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

  Jos teigimu, būtent arogancija yra vienas iš pagrindinių vyriausybės bruožų, būdingų ir vykdant kitas reformas bei neleidžiančių įsiklausyti. Be vyriausybės atsako, įsitikinusi šalies vadovė, situacija nepasikeis.

  Anot prezidentės, nesusikalbėjimas tarp pedagogų ir vyriausybės prasidėjo nuo to, kad reforma buvo parengta skubotai. D. Grybauskaitė įsitikinusi — reforma būtina, tačiau tam nebuvo tinkamai pasiruošta.

  "Reforma buvo parengta skubotai, o jos įgyvendinimas dar prastesnis. Reforma buvo stumiama arogantiškai, išlaikant visažinių poziciją. Be jokios abejonės, tai negalėjo nesukelti nepasitenkinimo tarp atskirų mokyklų ir mokytojų, nes švietimo bendruomenė tikrai buvo supriešinta", — teigia šalies vadovė.

  Jos vertinimu, tai, kad vyriausybė nesugebėjo išklausyti mokytojų ir nemėgino rasti sprendimo, rodo vyriausybės atstovų aroganciją, kuri būdinga ir kitose srityse.

  Grybauskaitė teigia vyriausybės vadovui Sauliui Skverneliui suteikusi tris savaites šiems klausimams išspręsti, tačiau tai nebuvo padaryta. 

  "Ilgiau laukti negalima, todėl ne tik kad susitikau, bet pirmiausia pasiruošiau susitikimui: paruošėme pataisas, atsižvelgėme į visų profesinių sąjungų išsakytą nuomonę, į ekspertų nuomonę, pasižiūrėjome tarptautinę praktiką. Tik tuomet pasikviečiau visus prie bendro apvalaus stalo pasikalbėti, išklausyti dar kartą, pasiūlyti mūsų idėjas", — sako prezidentė.

  Prezidentės siūlomos pataisos teikiamos skubos tvarka. Pasak šalies vadovės, tai daroma todėl, kad situaciją būtina taisyti jau dabar. Vis dėlto Grybauskaitė priduria — tai nereiškia, kad padidės atlyginimai, tačiau bus palengvintas etatinio apmokėjimo įgyvendinimas.

  Mokytojų mitingas, archyvinė nuotrauka.
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Prezidentės teigimu, siūlomos pataisos apribos galimybes manipuliuoti mokytojų darbo užmokesčiu atskirose mokyklose ar savivaldybėse ir užtikrins mokytojams įstatyminę garantiją, kad bus ginami jų interesai.

  Prezidentės nuomone, be vyriausybės atsako išspręsti susidariusios situacijos neįmanoma.

  Mokytojų streikas

  Keletas Lietuvos mokyklų lapkričio 12 dieną pradėjo neterminuotą streiką. Pagrindinis protestuotojų reikalavimas yra pakeisti etatinio darbo apmokėjimo modelį ir nustatyti jo aiškų reglamentavimą, padidinti atlyginimus ir sumažinti mokinių skaičių klasėse. Streikas vyksta jau ketvirtą savaitę. Lietuvoje veikia apie 2 tūkst. mokymo įstaigų, kuriose dirba 45 tūkst. pedagogų.

  Naujausiais Statistikos departamento duomenimis, mokytojų atlyginimas iki mokesčių trečiame šių metų ketvirtyje pasiekė 952 eurus ir jau viršija šalies vidutinį atlyginimą, kuris yra 936 eurai.

  Temos:
  Mokytojų streikas Lietuvoje (30)

  Dar šia tema

  Streikuojantys mokytojai paragino Lietuvos vadovę įsikišti į konfliktą
  Grybauskaitė pati pasikalbės su streikuojančiais mokytojais
  Opozicija: premjeras turi pradėti derybas su streikuojančiais mokytojais
  Tegai:
  Saulius Skvernelis, vyriausybė, Dalia Grybauskaitė

  Svarbiausios temos