07:51 2019 Gruodžio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1137
 • RUB70.0885
  Fake news

  Vyriausybė apkaltino "15min.lt" žurnalistus melagingos informacijos skleidimu

  © Photo : Facebook/Lietuvos bankas
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  94

  Vyriausybės kanceliarija prašo žurnalistus paneigti tikrovės neatitinkančią informaciją ir svarsto galimybę kreiptis į Visuomenės informavimo etikos komisiją ir Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą

  VILNIUS, gruodžio 7 — Sputnik. LR Vyriausybės kanceliarija ragina naujienų portalo "15min.lt" žurnalistus paneigti tikrovės neatitinkančią informaciją bei paskelbti apie tai savo asmeninėse "Facebook" paskyrose.

  Anksčiau minėto portalo žurnalistas Šarūnas Černiauskas ir Dovydas Pancerovas savo paskyrose "Facebook" paskelbė, kad Kultūros ministerijai buvo pavesta ruošti pertvarką, kurios esmė — sujungti žiniasklaidos priežiūros ir finansavimo institucijas į vieną didelį aparatą.

  Скриншот со страницы Facebook журналиста Шарунаса Черняускаса
  Šarūno Černiausko puslapis Facebook

  Vyriausybės kanceliarija paneigė šią informaciją ir pareiškė, kad Kultūros ministerija, vadovaudamasi savo kompetencija, turėjo parengti žiniasklaidos veiklos skaidrumo didinimo projektus. Vyriausybės kanceliarija pažymi, kad visa informacija apie darbo grupę šiuo klausimu buvo pateikta naujienų portalo "15min.lt" žurnalistui Pancerovui.

  Скриншот со страницы Facebook журналиста Довидаса Панцероваса
  Dovydo Pancerovo puslapis Facebook

  "LR Vyriausybės kanceliarija viešai kreipiasi į naujienų portalo "15min.lt" žurnalistus Š. Černiauską ir D. Pancerovą, ragina juos pasielgti garbingai, pagal profesinės etikos nuostatas, paneigti tikrovės neatitinkančią informaciją bei paskelbti apie tai savo asmeninėse "Facebook" paskyrose", — rašo Vyriausybės kanceliarija.

  Kanceliarija taip pat svarsto galimybę dėl viešai paskleistos tikrovės neatitinkančios informacijos kreiptis į Visuomenės informavimo etikos komisiją ir Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą.

  Anksčiau vyriausybės vadovas Saulius Skvernelis nusprendė atstatydinti kultūros ministrę Lianą Ruokytę-Jonsson. Ji savanoriškai kreipėsi dėl atsistatydinimo iš pareigų ir pabrėžė, kad savigarba neleis jai toliau dirbti su tokiu ministru pirmininku. Penktadienį Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė patvirtino Ruokytės-Jonsson atsistatydinimą.

  Dar šia tema

  Vyriausybė parengė planą demografinei padėčiai gerinti
  Vyriausybė: vaiko paėmimas iš tėvų — tik kraštutiniais atvejais

  Svarbiausios temos