14:41 2020 Liepos 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  40

  Vaistai prekybos centruose ir degalinėse negalės būti brangesni nei vaistinėse

  VILNIUS, gruodžio 8 — Sputnik. Vaistai, kuriuos nuo sausio mėnesio bus galima įsigyti prekybos centruose, degalinėse ir kitose mažmeninės prekybos vietose, negalės būti brangesni nei vaistinėse.

  Vaistinės iškaba, archyvinė nuotrauka.
  © Sputnik / Александр Липовец

  Šiandien ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui reguliuoti prekybininkų taikomus antkainius. Tai reiškia, kad visiems verslo subjektams, norintiems prekiauti vaistais, galios vienodi reikalavimai.

  Kaip rodo praktika, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, neretai verslo subjektai, siekdami pelno, savo parduodamoms prekėms taiko įvairius antkainius, todėl tos pačios prekės skirtingose prekybos vietose gali kainuoti nevienodai.

  "Taip siekiame užtikrinti, kad prekiaujantieji vaistais nesipelnytų gyventojų sąskaita ir dirbtinai neaugintų jų kainų. Ypač tai aktualu mažmeninės prekybos vietoms, kurie nuo kitų metų galės parduoti tam tikrus vaistus. Tai reiškia, kad šiose prekybos vietose parduodamų vaistų kainos negalės viršyti nustatytų ribų", — sako ministras Aurelijus Veryga.

  Manoma, kad tai leis užtikrinti, jog parduotuvių savininkai negalėtų manipuliuoti ir didinti vaistų kainų, kai artimiausia vaistinė yra toli arba gyventojai nori greičiau įsigyti reikiamą vaistą. Be to, tai padės užtikrinti konkurenciją, nes parduotuvės ir vaistinės turės vienodą vaistų kainų sudarymo tvarką.

  SAM primena, kad nuo 2019 sausio mėnesio parduotuvėse bus leidžiama prekiauti tik tam tikrais nereceptiniais vaistais, įrašytais į Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) tvirtinamą sąrašą. Tuo tarpu kiti vaistai  ir toliau bus pardavinėjami tik vaistinėse.

  Balandžio mėnesį atliktas visuomenės nuomonės tyrimas parodė, kad gauguma šalies gyventojų norėtų kai kurių būtiniausių vaistų, pavyzdžiui, nuo skausmo, karščiavimo, įsigyti ne tik vaistinėse, bet ir kitose mažmeninės prekybos vietose.

  Net 72 proc. respondentų norėtų didesnio vaistų prieinamumo. Tai argumentuojama tuo, kad daugiau kaip pusei (60 proc.) apklausoje dalyvavusių žmonių yra tekę atsidurti situacijoje, kai prireikė nereceptinio vaisto, tačiau vaistinių darbo laikas jau buvo pasibaigęs ir įsigyti reikiamo vaisto nepavyko.

  Dar šia tema

  Žmonės norėtų įsigyti vaistų ne tik vaistinėse
  Siūloma priversti vaistines parduoti pigiausius vaistus
  Vaistinės gali sulaukti slaptų pirkėjų
  Tegai:
  parduotuvė, vaistinės, vaistai

  Svarbiausios temos