09:45 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  61

  Lietuvoje dirbantiems ukrainiečiams už tokį patį darbą darbdaviai negalės mokėti mažesnio atlyginimo nei vietos gyventojams

  VILNIUS, gruodžio 8 — Sputnik. Kijeve pasirašomas Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Ukrainos ministrų kabineto susitarimas dėl įdarbinimo ir bendradarbiavimo darbo migracijos srityje.

  Susitarimą Lietuvos Respublikos Vyriausybės vardu pasirašo užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

  Susitarime reglamentuojama, kad minimalus darbo užmokestis, mokamas susitariančių šalių darbuotojams, įdarbintiems kitos šalies valstybės teritorijoje, negali būti mažesnis už tokį patį darbą pas tą patį darbdavį dirbančio įdarbinimo šalies valstybės gyventojo darbo užmokestį.

  Taip pat apibrėžiamos privalomos komandiruotų darbuotojų darbo sąlygos valstybėje ir nustatoma informavimo apie komandiruotus darbuotojus tvarka.

  Susitarime naujų sąlygų dėl leidimų dirbti ar laikinai gyventi išdavimo nenustatoma.

  Pasirašomą susitarimą parengė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, atsižvelgdama į tai, kad 2017 metų gruodžio mėnesį Ukrainos prezidento Petro Porošenko vizito Vilniuje metu abiejų šalių prezidentai išreiškė susirūpinimą dėl ukrainiečių įdarbinimo ir jų socialinių garantijų Lietuvoje.

  Ukrainiečiai Lietuvoje ir ES

  Pastaraisiais metais tarp visų užsieniečių, atvykusių į Lietuvą, didėja Ukrainos piliečių dalis. Daugiausia daugkartinių nacionalinių vizų šių metų sausio–spalio mėnesiais buvo išduota Ukrainos piliečiams, tai yra 18 929 vizos arba 60 proc. visų darbo pagrindu išduotų nacionalinių vizų.

  Per tą patį laikotarpį daugiausia leidimų laikinai gyventi Lietuvoje irgi gavo Ukrainos piliečiai: 8 047 leidimai gyventi arba 60 proc. nuo visų tokių išduotų leidimų.

  Anksčiau buvo pranešama, kad Ukrainos, Sirijos ir Kinijos piliečiai atsidūrė pirmajame migrantų, važiuojančių į Europos Sąjungą, trejetuke. Eurostato duomenimis, per pastaruosius metus kas penktas užsienietis (21,1 proc.), vienoje iš ES šalių gavęs laikiną leidimą gyventi ar kitą statusą, leidžiantį būti ES daugiau nei mėnesį, yra Ukrainos pilietis.

  Dar šia tema

  Ekspertas: migrantai iš Ukrainos gali kelti grėsmę ES šalims
  Lietuva suteikė Ukrainai prieigą prie "eurobliachų" duomenų bazės
  Tegai:
  Lietuva

  Svarbiausios temos