22:53 2020 Balandžio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.0867
 • RUB80.6900
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  24

  Seimo kontrolieriaus įstaiga patikrino, kaip areštinėse ir laikino sulaikymo patalpose užtikrinamos žmogaus teisės, pažeidimų rasta visose užtikrinant teisę į gynybą, palaikant higienos normas, suteikiant medicininę pagalbą

  VILNIUS, gruodžio 10 — Sputnik. Netinkamos higienos, medicinos, susitikimų su advokatais sąlygos yra tik dalis pažeidimų, kuriuos keliose Lietuvos areštinėse aptiko Seimo kontrolieriaus įstaiga, rašoma pranešime žiniasklaidai.

  Pareigūnai sulaikytuosius prastai informuoja apie jų teises.

  Kelmės areštinėje yra keturios kameros, jose gali būti sulaikyti iš viso devyni asmenys. Bet kurio ten pakliuvusio žmogaus teisės nebūtinai bus užtikrintos. Pavyzdžiui, kamerose privalo būti lietuvių ir pagrindinėmis užsienio kalbomis nurodytos sulaikytojo teisės. Tačiau tokios atsirado tik po patikrinimo. 

  Prie trūkumų nurodytos ir stebėjimo kameros, kurios buvo per didelės raiškos, o tai reiškia, kad sulaikytajam susitikus su jo gynėju, būtų buvę galima per kameras įskaityti, kas rašoma dokumentuose. Probleminis yra sveikatos patikrinimas — į areštinę atvežtus žmones privalo apžiūrėti bendruomenės slaugytojas, o tokio Kelmės areštinė neturi.

  Komisariato viršininkas Ričardas Bracevičius trūkumus vadina nežymiais ir sako, kad visi jau ištaisyti.

  Seimo kontrolieriaus įstaiga patikrino, kaip areštinėse ir laikino sulaikymo patalpose užtikrinamos žmogaus teisės ne tik Kelmėje, bet ir Kauno Panemunėje, Telšiuose, Marijampolėje, Kelmėje, Mažeikiuose, Druskininkuose ir Šakiuose. Pažeidimų rasta visose užtikrinant teisę į gynybą, palaikant higienos normas, suteikiant medicininę pagalbą. Keisti esą reikėtų ne tik tvarką areštinėse, bet ir požiūrį į sulaikytuosius.

  "Tai yra tie žmonės, kurie gali būti šalia mūsų, kartais paslysti, ir negalima į juos žiūrėti, kad jeigu padarė nusižengimą, tai gali ir pakentėti, gali nevalgyti, gali atlaikyti keletą specialiųjų priemonių. Toks požiūris keistinas", — kalbėjo Seimo kontrolierių įstaigos atstovas Vytautas Valentinavičius.

  Pasak policijos atstovų, situacija blogiausia seniausios statybos areštinėse, tačiau taisoma.

  Seimo kontrolieriai pastebėjo, kad vykdant reformas reikia laikytis pagarbos žmogaus teisėms principų, o taip pat atkreipė dėmesį, kad tam tikros priemonės, kurių ėmėsi Kalėjimų departamentas reikalauja detalesnės analizės. 

  Seimo kontrolierius Augustinas Normantas atkreipė dėmesį, kad susitikimu siekiama visas aplinkybes, susijusias su teisingumo ministro įsakymu, keičiančiu pataisos įstaigų tvarkos taisykles.

  Susitikime taip pat didelis dėmesys buvo skiriamas teisės aktų taikymo problemoms. Seimo kontrolierių nuomone, teisėkūros požiūriu visi teisės aktai, įskaitant ir ministro įsakymus, turi būti aiškūs ir nekilti abejonių dėl jų taikymo.  

  Kelmės areštinė skaičiuoja paskutiniąsias dienas — kitais metais balandį ji bus uždaryta. Lietuvoje iš viso liks 11 areštinių — po vieną kiekvienoje apskrityje.

  Dar šia tema

  Kaliniai Lietuvoje įsigudrina pasigaminti alkoholio raugo tūkstančiais litrų
  Pradėtas tyrimas dėl Alytaus kalėjime kalinių sužaloto prižiūrėtojo
  Tegai:
  pažeidimai, žmogaus teisės, areštinė

  Svarbiausios temos