06:25 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  66

  Žemiausios būtiniausių maisto produktų kainos per visus 2018 metus buvo užfiksuotos lapkritį

  VILNIUS, gruodžio 10 — Sputnik. Lietuvoje metų pabaigoje sumažėjo populiariausių maisto produktų kainos, praneša portalas Pricer.lt.

  Lapkričio mėnesį būtiniausių maisto produktų krepšelio kaina buvo 51,73 euro ir buvo žemiausia per visus 2018 metus. Palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2017 metais, kainos sumažėjo 5,8 procento.

  Populiariausių maisto produktų krepšelio kaina per metus sumažėjo 0,6 procento, o lapkritį ― 0,3 procento.

  Per mėnesį žinomų prekių ženklų vidutinis krepšelis atpigo 0,3 procento iki 37,84 euro.

  Pricer.lt analitikai pastebi, kad kainos rinkoje stabilizavosi ir fiksuojamas pigiausių maisto produktų pigimas. Ar tai susiję su valdžios gąsdinimais imtis sankcijų ir reguliavimo prieš didžiuosius prekybos tinklus, sunku pasakyti, pažymi analitikai.

  Pricer.lt duomenimis, pigiausių maisto produktų ir populiarių prekių ženklų krepšelių kainos visuose didžiuosiuose prekybos centruose pradėjo mažėti tada, kai "Maxima" rugsėjį sumažino kainas. Tyrimai taip pat rodo, kad internetinėje parduotuvėje "Barbora", kuri atsisakė pigiausių produktų, kainos mažiausios kainos kategorijoje atrodys labai didelės, palyginti su likusiais rinkos žaidėjais.

  Be to, Pricer.lt duomenimis, žymiai auga "Dvaro" sviesto kainos. Pernai Europoje ir Lietuvoje vasarą prasidėjęs sviesto brangimas tęsėsi iki šių metų pradžios. Europoje kainos pasikeitė ir grįžo į ankstesnį kainų lygį, Lietuvoje sviesto kainos taip ir nenukrito. Pastaruoju metu sviesto kaina vėl pakilo ir perkopė 2 eurus už 200 g pakelį.

  Praėjusiais metais maisto produktų, prekių ir paslaugų kainos Lietuvoje priartėjo prie visos Europos, o kai kuriose pozicijose tapo didesnės už ES vidurkį. Tuo tarpu pagal pajamų lygį Lietuvos gyventojai taip ir užima paskutines vietas tarp 28 ES šalių.

  Dar šia tema

  Vyriausybė paaiškino, kas galės naudotis maisto kuponais
  Lietuvoje atsiras pirmoji svirplių auginimo ferma
  Kauno regione aptiktos 9 tonos nesaugių maisto produktų
  Paskelbta, kaip dirbs "Akropoliai" per Kalėdas
  Tegai:
  Kalėdos, maisto produktai, kainos, Lietuva, maisto produktų kainos

  Svarbiausios temos