13:25 2019 Gruodžio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1094
 • RUB70.7441
  Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvos žemdirbius vienijančių organizacijų atstovais

  Lietuvos prezidentė pavadino žemdirbių reikalavimus ES pagrįstais

  © Photo : LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTĖ
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  20

  Visų pirma, Lietuvos netenkina, kad naujajame septynerių metų Europos biudžete parama kaimo plėtrai sumažės ketvirtadaliu

  VILNIUS, gruodžio 11 — Sputnik. Europos Komisijos siūloma tiesioginių išmokų Lietuvos žemdirbiams suma yra nepriimtina, pareiškė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

  Pirmadienį valstybės vadovė susitiko su Lietuvos žemdirbius vienijančių organizacijų atstovais ir aptarė ES daugiametę 2021–2027 metų finansinę perspektyvą bei joje numatomą paramą mūsų šalies ūkininkams.

  Grybauskaitė paremia ūkininkus ir laiko jų reikalavimus pagrįstais, nes Europos Komisijos pasiūlymai dėl paramos Lietuvos žemės ūkiui yra nepriimtini.

  Komisijos siūlymu, tiesioginės išmokos 2021–2027 metų biudžete vėl būtų mažesnės nei ES vidurkis.

  "Susitikime atkreiptas dėmesys, kad iki šiol, po keturiolikos Lietuvos narystės ES metų, ES nevykdo suderėtų ir vienbalsiai priimtų įsipareigojimų mokėti mūsų žemdirbiams nediskriminacines tiesiogines išmokas", — teigiama pranešime.

  Grybauskaitės teigimu, respublikos netenkina, kad naujajam finansiniam periodui EK siūloma parama kaimo plėtrai mažėja ketvirtadaliu — tokiu pat dydžiu kaip ir turtingesnėms ES šalims.

  Lietuva turi užtikrinti šalies žemdirbių konkurencines sąlygas bendroje Europos rinkoje, padarė išvadą valstybės vadovė. Prezidentė taip pat pabrėžė, kad žemės ūkio finansavimas yra tarp svarbiausių būsimų derybų Briuselyje klausimų.

  Gruodžio 13 dieną Briuselyje Europos Vadovų Taryboje vyks pirmoji diskusija dėl daugiametės perspektyvos.

  Spalį Lietuvos ūkininkai surengė protesto akcijas prieš suplanuotas išmokas, pasiūlytas naujame septynerių metų Europos biudžete. Kartu su jais nepasitenkinimą išreiškė ūkininkai iš Latvijos, Lenkijos ir Čekijos.

  Lietuva siekia didinti ES subsidijas tiek politiniu lygmeniu, tiek įvairiomis akcijomis, tačiau iki šiol tokie kovos metodai nesuteikė didelės sėkmės. Iki šiol subsidijų ūkininkams dydis yra apytiksliai trečdaliu mažesnis už Europos vidurkį.

  Dar šia tema

  Ekspertas: ūkininkai Baltijos šalyse gauna mažiausias dotacijas iš ES
  Tegai:
  ES išmokos žemdirbiams, žemdirbiai, Europos Komisija (EK), ES, Lietuva, Dalia Grybauskaitė

  Svarbiausios temos