10:00 2019 Rugpjūčio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1065
 • RUB72.9469
  Neris Vilniuje

  Vilniuje pirmą kartą po 15 metų atsiras naujas tiltas

  © Photo: vilnius
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  132 0 0

  Statinys turėtų sujungti Lazdynus ir Vilkpėdę su Naujamiesčiu ir sukurti sąlygas patogesniam pėsčiųjų ir dviratininkų judėjimui tarp rajonų

  VILNIUS, gruodžio 11 — Sputnik. Vilniaus miesto savivaldybė paskelbė konkursą statyti naują pėsčiųjų tiltą per Neries upę — nuo Vingio parko iki Lietuvos parodų ir kongresų centro "Litexpo", praneša miesto savivaldybės spaudos tarnyba.

  Tai bus pirmasis Vilniuje naujai statomas tiltas nuo 2003 metų. 

  Vilniaus meras Remigijus Šimašius pakvietė architektus pažvelgti į šią užduotį kūrybiškai ir drąsiai siūlyti laiką pralenkiančias idėjas.

  "Tai bus itin svarbi pėsčiųjų arterija, sujungsianti abu Neries krantus, kuria kasdien keliaus daugybė vilniečių ir miesto svečių <...> Bus patogu palikti automobilius "Litexpo" aikštelėse, o parodų centre vykstantys renginiai ir parodos galės išsiplėsti anapus upės iki pat Vingio parko erdvių", — pasakė Šimašius.

  Река Нерис в Вильнюсе, архивное фото
  Neries upė Vilniuje

  Naujasis pėsčiųjų tiltas sujungs Lazdynus ir Vilkpėdę su Naujamiesčiu, o pėstiesiems ir dviratininkams leis patogiau pasiekti "Litexpo" parodų ir kongresų centrą, skatins po miestą judėti dviračiais ar kitomis ekologiškomis transporto priemonėmis. Tiltas per Nerį padės išspręsti ir mašinų stovėjimo klausimus abiejose Neries pusėse, sukurs geresnį dviratininkų susisiekimą su centrine miesto dalimi.

  Dalyvauti projekte kviečiami tiek Lietuvos, tiek užsienio architektai. Konkursas prasidėjo gruodžio 10 dieną, paraiškų priėmimas tęsis iki 2019 metų vasario 5 dienos 15:00.

  Geriausios konkurso idėjos bus apdovanotos premijomis: pirmos vietos laimėtojui skiriama devynių tūkstančių eurų premija, antros — septynių tūkstančių eurų, trečios — keturių tūkstančių eurų. Paraiškas vertins ekspertų komisija.

  Orientacinė projekto parengimo ir statybos kaina turės siekti ne daugiau kaip penkis milijonus eurų. Planuojama, kad naujasis pėsčiųjų tiltas turėtų būti pastatytas 2021 metais.

  Svarbiausios temos