03:03 2019 Gruodžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.3925
  Vilnius

  Lietuva yra viena populiariausių šalių tarp rusų turistų

  © Photo : vilnius
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  99

  Lietuva užėmė priešpaskutinę vietą lankomiausių šalių dvidešimtuke. Tuo tarpu, kitaip nei lietuviai, turistai iš Latvijos ir Estijos pradėjo dažniau skristi į Rusiją

  VILNIUS, gruodžio 12 — Sputnik. Lietuva pateko į šalių, kurias rusai dažniausiai lankė 2018 metais, reitingą, praneša analitinė agentūra "TurStat".

  Lietuva pateko tarp dvidešimt populiariausių šalių ir užėmė 19 vietą.

  2018 metais Rusijos piliečių kelionių į Lietuvą skaičius pasiekė 498 tūkstančius. Į dvi kitas Baltijos šalis — Latviją ir Estiją — Rusijos piliečiai pradėjo skristi dažniau. Jų kelionių skaičius išaugo septyniais ir penkiais procentais atitinkamai.

  "TurStat" duomenimis, šiais metais į dešimtuką populiariausių tarp Rusijos turistų šalių pateko Turkija — 4,9 mln. kelionių, Abchazija — 3,6 mln., Suomija — 2,4 mln., Kazachstanas — 2,3 mln., Ukraina — 1,7 mln., Kinija — 1,4 mln., Estija — 1,3 mln., Gruzija — 979 tūkst., Vokietija — 950 tūkst. ir Italija — 849 tūkst.

  Bendras turistinių kelionių skaičius iš Rusijos į užsienį, palyginti su praėjusiais metais, išaugo 6 procentais — iki 32,9 mln.

  Lietuviai pradėjo rečiau važiuoti į Rusiją. "TurStat" duomenimis, Estija užėmė dešimtąją vietą šalių, kurių turistai nori aplankyti Rusijos Federaciją, reitinge.

  Šiais metais į Rusiją atvyko 354 tūkst. Estijos turistų, tai yra dešimt procentų daugiau nei praėjusiais metais. Latvija yra 16-ojoje vietoje. Šiais metais Rusijoje apsilankė 212 tūkst. latvių, tai yra aštuoniais procentais daugiau nei praėjusiais metais.

  Anksčiau, bendrovės "Oro Navigacija" duomenimis, lapkričio mėnesį iš Lietuvos tranzitu dažniausiai buvo skrendama į Rusiją. Tuo tarpu daugiausia skrydžių — 1844 — Lietuvos oro erdvėje lapkritį atliko Rusijos bendrovės "Aeroflot" lėktuvai, ir tai yra 15 procentų daugiau nei praėjusiais metais.

  Dar šia tema

  Lietuviams bus išduodamos elektroninės vizos į Kaliningradą
  "New York Post" įtraukė Vilnių į magiškų Europos Kalėdų miestų reitingą
  Lietuvoje daugėja turistų iš Vokietijos
  Rusija tapo populiariausiu tranzito maršrutu Lietuvoje
  Tegai:
  turizmas, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos