16:11 2020 Spalio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1727
 • RUB92.3025
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  38

  Pasak ministro, švietimo srityje galima taikyti tą patį metodą, kuris buvo panaudotas Susisiekimo ministerijoje

  VILNIUS, gruodžio 12 — Sputnik. Laikinai einantis Lietuvos švietimo ir mokslo ministro pareigas susisiekimo ministras Rokas Masiulis pareiškė, kad reikia pradėti vertinti vidinius resursus švietimo sistemoje, kad būtų padidinti mokytojų atlyginimai.

  Apie tai jis pasakė žurnalistams po derybų su profesinėmis sąjungomis.

  Jis pažymėjo, kad reikia pradėti vertinti vidinius resursus ir sukurti skaidrią jų paskirstymo sistemą. Pasak Masiulio, išlaisvinus tuos vidinius resursus atsiras daugiau lėšų prasmingiems dalykams, tame tarpe ir mokytojų darbo apmokėjimui.

  Ministras pabrėžė, kad šis metodas jau padėjo transporto sektoriui, todėl turėtų padėti ir švietimo srityje.

  Vilniuje įvyko masinė streikuojančių mokytojų palaikymo akcija >>

  Jis taip pat pažadėjo, kad mokytojams bus leista laisvai patekti į ministeriją.

  "Švietimo ir mokslo ministerija — ne kalėjimas", — sakė Masiulis.

  Taip pat jis su darbo grupės nariais aptarė kontaktinių valandų skaičių, mokytojo pareigas ir paaiškino kai kuriuos teisės aktų, reglamentuojančių mokytojų atlyginimus, punktus. Kitas darbo grupės posėdis vyks ketvirtadienį.

  Ministras pažymėjo, kad kol kas Vyriausybėje nelietė Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos reikalavimo papildomai skirti 300 milijonų eurų darbo užmokesčiui didinti, nes tam jis neturi įgaliojimų, o kitų metų valstybės biudžeto priėmimas yra beveik baigtas.

  Darbo grupė buvo sudaryta pirmadienį Lietuvos ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio įsakymu, jos tikslas yra parengti pasiūlymus, kaip pagerinti teisinę bazę, reglamentuojančią mokytojų darbo apmokėjimą.

  Prieš mėnesį keliasdešimt Lietuvos mokyklų pradėjo neterminuotą streiką. Pagrindinis protestuotojų reikalavimas ― pakeisti etatinio darbo apmokėjimo modelį ir nustatyti jo aiškų reglamentavimą, padidinti atlyginimus ir sumažinti mokinių skaičių klasėse. Mokytojų streiko fone Lietuvos vyriausybė pasiūlė partijoms pasirašyti nacionalinį partijų susitarimą dėl švietimo sistemos finansavimo laikotarpiui nuo 2020 iki 2025 metų.

  Dar šia tema

  Ar "Mokytojų Maidanas" palaidos Saulių Skvernelį ir jo vyriausybę
  Prie streiko jungiasi beveik 30 mokyklų
  Grybauskaitė pati pasikalbės su streikuojančiais mokytojais
  Ko siekia Tapinas, kurstydamas Lietuvos mokytojų protesto ugnį
  Tegai:
  atlyginimų didinimas, mokytojų atlyginimai, streikas, mokytojai, Rokas Masiulis, Lietuva

  Svarbiausios temos