08:21 2019 Gruodžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.3925
  Eurai, archyvinė nuotrauka.

  Nuo Naujųjų socialinių paslaugų srities darbuotojų laukia didesni atlyginimai

  © Sputnik / Владимир Трефилов
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  794

  Didinant atlyginimus socialinių paslaugų darbuotojams labai svarbus ir kitas klausimas ― jų kompetencija ir nepriekaištinga reputacija, į kurias turėtų atsižvelgti priimantys į darbą socialinės srities darbuotojų vadovai

  VILNIUS, gruodžio 12 — Sputnik. Nuo 2019 metų sausio didės atlyginimai socialinių paslaugų srities darbuotojams, rašoma Seimo pranešime žiniasklaidai.

  Priimti teisės aktų pakeitimai, suteikiantys papildomą finansavimą, leidžia padidinti atlyginimus socialinių paslaugų srities darbuotojams ir savivaldybės administracijoje dirbantiems socialinių išmokų specialistams. Didinami socialinių paslaugų srities darbuotojų nustatyti minimalieji pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientai.

  "Socialinių paslaugų srities darbuotojams pareiginės algos koeficientai didinami 20 proc. Darbuotojo pareiginės algos pastovioji dalis didinama atsižvelgiant į konkretaus asmens turimą kvalifikacinę kategoriją: už pirmą (žemiausią) kvalifikacinę kategoriją ― 10 procentų, už antrą (aukštesnę) ― 15 procentų, už trečią (aukščiausią) ― 25 procentais", – sako LSDD frakcijos narė Rimantė Šalaševičiūtė.

  Pasak jos, Socialinių paslaugų srities darbuotojams, neturintiems kvalifikacinės kategorijos, pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientai gali būti didinami iki 10 procentų. Be to, keičiamas ir dar vienas įstatymas, kuris papildomai leidžia darbo užmokestį didinti iš piniginei socialinei paramai skaičiuoti ir mokėti nepanaudotų savivaldybių biudžetų lėšų.

  Pasak Šalaševičiūtės, pastarųjų metų įvykiai, sukrėtę visuomenę, demonstruoja didelį socialinių paslaugų darbuotojų poreikį.

  "Šios srities darbuotojų trūksta, ir norint, kad tie darbuotojai būtų aukštos kvalifikacijos ir sugebantys spręsti skaudžius mūsų visuomenės klausimus, galintys prisiimti atsakomybę, privalėjome spręsti atlyginimų didinimo klausimą. Tikiuosi, kad tokia darbuotojų motyvacija pasiteisins ir tai bus dar vienas žingsnis geresnės, veikiančios sistemos link", ― apibendrina Seimo narė.

  Pasak LSDD frakcijos narės, didinant atlyginimus socialinių paslaugų darbuotojams labai svarbus ir kitas klausimas – jų kompetencija ir nepriekaištinga reputacija, į kurias turėtų atsižvelgti priimantys į darbą socialinės srities darbuotojų vadovai.

  Minimalus darbo užmokestis Europos šalyse
  © Sputnik /
  Minimalus darbo užmokestis Europos šalyse

  Dar šia tema

  Lietuvos vergvaldžiai laukia ukrainiečių
  Gyventi darosi geriau: darbo užmokestis didėja
  Masiulis papasakojo apie būdus Lietuvos mokytojų atlyginimams didinti
  Tegai:
  socialinis darbuotojas, atlyginimai

  Svarbiausios temos