18:42 2020 Spalio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (58)
  28

  Angela Merkel pareiškė, kad artėjančiame ES aukščiausiojo lygio susitikime Vokietija pasisakys už sankcijų Rusijai pratęsimą

  VILNIUS, gruodžio 12 — Sputnik. Vokietijos kanclerė Angela Merkel pareiškė, kad Vokietija pritars siūlymui pratęsti sankcijas prieš Rusiją artėjančiame ES aukščiausiojo lygio susitikime, praneša RIA Novosti.

  Sulaikyti Ukrainos laivai, archyvinė nuotrauka
  © Photo : Пресс-служба пограничного управления ФСБ РФ по Республике Крым

  "Kalbant tiesiai, mes pasisakysime už sankcijų pratęsimą", — kalbėjo Merkel Bundestage. Ji išreiškė susirūpinimą dėl Rusijos veiksmų ir pareiškė, kad Vokietija "nepriima faktinių pretenzijų Azovo jūroje".

  Praėjusią savaitę Lietuva įvedė nacionalines sankcijas Rusijai po Ukrainos provokacijos Kerčės sąsiauryje. Komentuodamas šį Vilniaus sprendimą, Rusijos Valstybės Dūmos tarptautinių reikalų komiteto pirmininkas Leonidas Sluckis penktadienį pažymėjo, kad Vilniaus veiksmai yra absurdiški ir, nepaisant to, kad Lietuvos valdžia bando "įkąsti Rusijai", "tai yra lyg uodo įgėlimas".

  Anksčiau JAV valstybės departamento specialusis atstovas Ukrainai Kurtas Volkeris pareiškė, kad Europos šalys ir Jungtinės Valstijos turėtų apsvarstyti galimybę taikyti papildomas sankcijas Rusijai po incidento su Ukrainos laivais Juodojoje jūroje.

  Nuolatinis Rusijos Federacijos atstovas prie Europos Sąjungos Vladimiras Čižovas pareiškė, kad JAV panaudojo šį incidentą, kad padidintų ES sankcijų spaudimą Rusijai, tačiau joms tai nepavyko.

  Lapkričio pabaigoje Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivai pažeidė Rusijos valstybės sieną, įplaukė į laikinai uždarą Rusijos Federacijos teritorinių vandenų zoną ir persikėlė iš Juodosios jūros į Kerčės sąsiaurį. Jie pavojingai manevravo, nevykdė teisėtų Rusijos sienos apsaugos pareigūnų reikalavimų. Dėl to Rusija turėjo juos sulaikyti.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pavadino incidentą Kerčės sąsiauryje Porošenko provokacija prieš rinkimus, pažymėdamas, kad tarp Ukrainos laivų, pažeidusių Rusijos Federacijos sieną, įgulos narių buvo du Ukrainos saugumo tarnybos pareigūnai, kurie faktiškai ir vadovavo šiai specialiai operacijai. Rusijos valdžia ne kartą pabrėžė, kad sienos apsaugos pareigūnai veikė pagal šalies įstatymus.

  Temos:
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (58)

  Dar šia tema

  Linkevičius netiki, kad ES priims sankcijas prieš Rusiją
  Lietuvos Seimas priėmė rezoliuciją dėl griežtesnių sankcijų Rusijai
  Analitikas: Lietuvos sankcijos prieš Rusiją — lyg anekdotas
  JAV Atstovų rūmai skelbia sankcijas "Nord Stream-2"
  Tegai:
  Vokietija, Rusija, Angela Merkel

  Svarbiausios temos