21:56 2019 Birželio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB71.8787
  Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su streikuojančiais mokytojais, archyvinė nuotrauka.

  Švietimo ir mokslo komitetas pritarė prezidentės etatinio apmokėjimo pataisoms

  © Photo: LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTĖ
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Mokytojų streikas Lietuvoje (30)
  20 0 0

  Dalios Grybauskaitės pataisos supaprastintų mokytojo etatinio apmokėjimo tvarką, didesnis dėmesys būtų skirtas tiesioginiam pedagogo darbui — pamokoms

  VILNIUS, gruodžio 13 — Sputnik. Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė prezidentės Dalios Grybauskaitės teikiamoms įstatymo pataisoms, aiškiau apibrėžiančioms mokytojų etatinį apmokėjimą, darbo krūvius, ir ketvirtadienį Seime žada registruoti dar vieną įstatymo projektą dėl papildomo finansavimo, rašo LRT.

  Streikuojanti profesinė sąjunga sako, kad jiems svarbiausia, kokie rezervai bus rasti mokytojų algoms didinti.

  Dalios Grybauskaitės pataisos supaprastintų mokytojo etatinio apmokėjimo tvarką, didesnis dėmesys būtų skirtas tiesioginiam pedagogo darbui — pamokoms.

  "Prezidentės įstatymas iš esmės nesikeis. Jos įstatymo pataisos buvo skirtos iš tikrųjų sureguliuoti etatinio įvedimo tvarką, padaryti paprastesnę. Padarysime konkretesnius ir paprastesnius sprendimus, kaip ir norėjo prezidentė, ir mūsų visi socialiniai partneriai. Pakeliui sprendžiame ir kitą problemą, kurios neuždavė prezidentė, tai yra ir finansinių dalykų klausimas", — sako Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša.

  Kadangi prezidentės pataisose papildomas finansavimas nenumatytas, komitetas dėl to žada Seime registruoti dar vieną įstatymo projektą.

  Mokytojų sreikas

  Prieš mėnesį keliasdešimt Lietuvos mokyklų pradėjo neterminuotą streiką. Pagrindinis protestuotojų reikalavimas ― pakeisti etatinio darbo apmokėjimo modelį ir nustatyti jo aiškų reglamentavimą, padidinti atlyginimus ir sumažinti mokinių skaičių klasėse. Mokytojų streiko fone Lietuvos vyriausybė pasiūlė partijoms pasirašyti nacionalinį partijų susitarimą dėl švietimo sistemos finansavimo laikotarpiui nuo 2020 iki 2025 metų.

  Vilniuje įvyko mokytojų palaikymo akcija Paskutinis skambutis
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Laikinai einantis Lietuvos švietimo ir mokslo ministro pareigas susisiekimo ministras Rokas Masiulis pareiškė, kad reikia pradėti vertinti vidinius resursus švietimo sistemoje, kad būtų padidinti mokytojų atlyginimai.

  Jis pažymėjo, kad reikia pradėti vertinti vidinius resursus ir sukurti skaidrią jų paskirstymo sistemą. Pasak Masiulio, išlaisvinus tuos vidinius resursus atsiras daugiau lėšų prasmingiems dalykams, tame tarpe ir mokytojų darbo apmokėjimui.

  Ministras pabrėžė, kad šis metodas jau padėjo transporto sektoriui, todėl turėtų padėti ir švietimo srityje.

  Temos:
  Mokytojų streikas Lietuvoje (30)

  Dar šia tema

  Liberalai sukritikavo etatinį mokytojų apmokėjimą
  Švietimo ministrė: Lietuvos mokytojai įtikinti streikuoti dėl artėjančių rinkimų
  ŠMM: Etatinio darbo apmokėjimo modelis bus patobulintas per dvi savaites
  Prie mokytojų streiko prisijungė didžiausia Lietuvos mokykla
  Opozicija: "profesionalų" Vyriausybė Lietuvoje nepasiteisino
  Tegai:
  pataisos, Dalia Grybauskaitė

  Svarbiausios temos