04:36 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  42

  Programos iniciatoriai teigia, kad šis projektas orientuotas į opiausias šalies problemas

  VILNIUS, gruodžio 13 — Sputnik. Seimas patvirtino Valstybinę narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės ir vartojimo prevencijos 2018–2028 m. programą, rašoma Seimo pranešime žiniasklaidai.

  Šiuo strateginiu dokumentu pirmą kartą Lietuvoje siekiama integruotai vertinti su alkoholio, tabako ir narkotikų vartojimu susijusias problemas ir jų sprendimo galimybes, pripažįstant, kad psichoaktyviųjų medžiagų vartojimas pirmiausia turi būti vertinamas kaip žmogaus fizinės, psichikos sveikatos, jo ir visuomenės socialinės gerovės užtikrinimo problema.

  Kaip tvirtina Sveikatos apsaugos ministerija, programos prioritetai ir veiklos kryptys suformuluotos po konsultacijų su visuomene, diskusijų darbo grupėse bei ekspertų atlikto išorinio narkotikų politikos Lietuvoje vertinimo.

  "Vieningai sutarta, kad valstybės, savivaldybių bei nevyriausybinių organizacijų pastangos turi būti orientuotos į žmogų, padedančios kiekvienam visuomenės nariui išvengti alkoholio, tabako ir narkotikų daromos žalos ar ją sumažinti, rūpintis savo, šeimos ar bendruomenės narių sveikata bei gerove", — pažymi ministerija.

  Programos iniciatoriai teigia, kad šis projektas orientuotas į opiausias šalies problemas: skirtingo amžiaus žmonių grupių tabako, alkoholio bei narkotikų vartojimo mažinimą, pagalbą šeimoms, gydymą, reabilitaciją, socialinę integraciją, žemo slenksčio paslaugų teikimą žalingai vartojantiems ar priklausomiems asmenims.

  "Visa tai sprendžiama kokybiškos prevencijos, intervencijos, gydymo, mokslu grįstų kontrolės bei žalos mažinimo priemonių įvairove ir plėtra, taip pat baudžiamosios politikos peržiūra, nukreipta ne į baudimą, o pagalbą žmogui", — sakoma pranešime.

  Siekiant sumažinti alkoholio, tabako gaminių ir su tabako gaminiais susijusių gaminių prieinamumą, numatoma užtikrinti priimtų priemonių tęstinumą ir poveikio vertinimą, įteisinti informacijos apie alkoholio žalą pateikimą ant gėrimų pakuočių, įtvirtinti draudimą tiesiogiai eksponuoti tabako gaminius ir su jais susijusius gaminius prekybos vietose, įvertinti bendrinės tabako gaminių pakuotės įvedimo poreikį, vykdyti akcizų politiką, prisidedančią prie alkoholio, tabako, elektroninių cigarečių skysčių prieinamumo mažinimo ir kt.

  Alkoholizmas Lietuvoje
  © Sputnik
  Alkoholizmas Lietuvoje

  Dar šia tema

  Policija išaiškino narkotinių medžiagų auginimo ir ruošimo laboratoriją
  Ispanija išsiuntė į Rusiją narkotikų prekyba kaltinamą lietuvį
  Žmona tris kartus bandė perduoti draudžiamus daiktus įkalintam vyrui
  Lietuvis buvo išsiųstas iš Rusijos už bandymą įsinešti marihuaną į festivalį
  Tegai:
  narkotikai, alkoholis, tabakas

  Svarbiausios temos