07:51 2019 Birželio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1388
 • RUB71.4389
  Eglės šaka, archyvinė nuotrauka.

  Vilniuje vyks tradicinė iniciatyva "Parsinešk Kalėdas į savo namus"

  CC0 / pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  9910

  Šiais metais eglės šakos bus dalinamos net šešiose Vilniaus miesto vietose

  VILNIUS, gruodžio 13 — Sputnik. Sostinėje gruodžio 20 dieną, nuo 12:00 valandos, Vilniuje vyks tradicinė iniciatyva "Parsinešk Kalėdas į savo namus", kurios metu VĮ Valstybinių miškų urėdijos miškininkai gyventojams dovanos eglės šakas, praneša sostinės savivaldybė.

  Šiais metais eglės šakos bus dalinamos net šešiose Vilniaus miesto vietose.

  Prieš daugiau nei dešimtmetį gimusi idėja prieš šventes gyventojams dovanoti eglių šakas sparčiai išpopuliarėjo visoje Lietuvoje. Šiais metais sostinėje be jau tradicinių dalinimo vietų Katedros bei Rotušės aikštėse, šakos bus dovanojamos automobilių stovėjimo aikštelėse šalia prekybos centrų "Rimi" Naujininkuose, Šiaurės miestelyje, Pilaitėje bei "DomusPro" Pašilaičiuose. Miškininkai, atsidėkodami už idėjos palaikymą, kiekvienam atėjusiam gyventojui dovanos "SOS vaikų kaimo" vaikų pieštus atvirukus.

  Dovanojant eglių šakas norima atkreipti dėmesį, kad vienu metu galima puoselėti tradicijas ir ugdyti sąmoningą vartojimą, švietėjiškomis ir geranoriškomis iniciatyvomis skatinti atsakingą elgesį.

  Visą "Parsinešk Kalėdas į savo namus" šakų dalinimo vietų sąrašą galima rasti Valstybinių miškų urėdijos interneto svetainėje.

  Pusantro metro eglutei miške užaugti reikia ne mažiau kaip septynerių-devynerių metų. Tai yra ilgas laikas, palyginti su keliomis savaitėmis švenčių. Vis dar atsiranda ilgapirščių, kurie, užuot kreipęsi į girininkijas ar medelynus ir įsigiję eglutę už keletą eurų, nuvažiuoja į mišką ir patys ją nusikerta — patį gražiausią, stipriausią ir perspektyviausią medelį.

  Kalėdos sostinėje — 2018. Kalėdiniai renginiai Vilniuje
  © Sputnik /
  "Kalėdos sostinėje — 2018". Kalėdiniai renginiai Vilniuje

  Dar šia tema

  Lietuviai prieš šventes linkę skolintis
  Kalėdų senelio rezidencija įsikurs Vilniaus geležinkelio stotyje
  Paskelbta, kaip dirbs "Akropoliai" per Kalėdas
  Kiek lietuviai šiais metais išleis kalėdinėms dovanoms
  Kalėdų aromatas: Lietuvoje galima siųsti meduolių kvapą paštu
  Kur Vilniuje bus draudžiamas eismas dėl Kalėdų senelių ir Snieguolių bėgimo
  Tegai:
  eglė, Vilnius

  Svarbiausios temos