06:25 2019 Birželio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1234
 • RUB72.1432
  Vilnius, archyvvinė nuotrauka

  Vilniuje bus įrengta daugiau nei 40 tūkst. LED šviestuvų

  © Sputnik / Марина Воронко
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  36 0 0

  Apšvietimo modernizavimas leis ne tik kasmet sutaupyti beveik 2 mln. eurų, bet ir pagerinti eismo situaciją sostinėje bei padidinti saugumą

  VILNIUS, gruodžio 14 — Sputnik. Vilniuje per trejus metus planuojama atnaujinti daugiau nei 40 tūkst. LED šviestuvų, pirmieji 1200 jau atkeliavo į didžiausio eismo intensyvumo gatves.

  Planuojama, kad modernizavimo projekto įgyvendinimo rezultatas leis ne tik kasmet beveik 2 mln. eurų sumažinti miesto išlaidas elektrai ir tinklo priežiūrai, tačiau ir pagerinti eismo situaciją mieste bei padidinti saugumą.

  Be to, šiemet didelis dėmesys buvo skiriamas naujo apšvietimo tinklui įrengti, įrengta beveik 2000 naujų šviesos taškų įvairiose sostinės gatvėse, jų atkarpose, parkuose bei viešosiose erdvėse. Jau pakeista apie 250 senų šviestuvų naujais LED, dar 100 bus pakeista naujais. Taip pat pakeisti maitinimo punktai su nuotolinio valdymo funkcija, dalis senų atramų.

  Dėl didesnio pėsčiųjų saugumo šiemet sostinėje įrengta net 130 naujų LED šviestuvų, 83 skirtingų Vilniaus rajonų pėsčiųjų perėjose. Kryptiniam pėsčiųjų perėjų apšvietimui įrengti skirta apie 30 proc. daugiau lėšų nei pernai.

  Митинг против истребления и вырубки лесов
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Gruodžio pabaigoje bus pagaminti specialiai 10 gimnazijų stadionams užsakyti modernūs šviestuvai. Viešosiose erdvėse sumontuota apie 450 LED šviestuvų, paklota daugiau kaip 13 km požeminės kabelinės linijos.

  Modernizuojant Vilniaus miesto gatvių apšvietimo tinklus, bus pakeisti visi šiuo metu mieste esantys natrio bei metalohalido šviestuvai — tokių, apšviečiančių Vilniaus gatves, yra apie 40,7 tūkst.

  Sostinės gatvių apšvietimą valdys kompiuterizuota nuotolinio apšvietimo stebėsenos, valdymo ir kontrolės sistema. Įgyvendinus projektą, išlaidos elektrai turėtų sumažėti perpus — bus sutaupoma apie 11,7 mln. kWh elektros energijos arba daugiau kaip 1 mln. eurų per metus vien iš elektros energijos sutaupymų.

  Dar šia tema

  Suskambėjo "paskutinis skambutis": streikuojančių mokytojų palaikymo akcija Vilniuje
  Kur Vilniuje bus draudžiamas eismas dėl Kalėdų senelių ir Snieguolių bėgimo
  Tegai:
  Vilnius

  Svarbiausios temos